Čtete knihy s přebalem?


crazyslunicko
crazyslunicko 04.10.2018 v 10:47

Noční pták - našla jsem pouze návod jak si vyrobit obal knihy, ale nejsem úplně manuálně zručná :D zkusím aliexpress

crazyslunicko
crazyslunicko 04.10.2018 v 10:48

switch.man s tím přebalem máte 100% pravdu. Trochu mě začíná děsit, že má každá druhá knížka označení bestseller. Neříkám, že to na mě nepůsobí a knihu nezakoupím, ale co je moc, to je moc...

Adhara
Adhara 04.10.2018 v 13:31

Pre publikujúceho autora je zas titul s prebalom najvyššou formou knihy. Najhorší je paperback a za ním nasledujú tvrdé neprebalené dosky. :-) Otázne je, nakoľko to tak vnímajú aj čitatelia.

R.E.M.
R.E.M. 04.10.2018 v 13:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 04.10.2018 v 13:58

Adhara: Stejně, také mám ráda a cením si pevné knihy s přebalem, kdy obal knihy je totožný s 1. stranou přebalu.

Text příspěvku byl upraven 04.10.18 v 13:59

Sarah01
Sarah01 04.10.2018 v 14:07

Myslím, že přebal má svůj smysl, spousta desek knih už sice nemá textilní povrch, ale taky nejsou všechny laminované, většina je papírová, to potom vydrží snad ještě míň než ten textil. A některé přebaly bývají krásné, naposled se mi třeba moc líbil u nového vydání Spolku bramborových koláčů. Mimochodem to ošklivé razítko s označením bestseller taky nemám ráda, knihu to vyloženě hyzdí.


Marylaa
Marylaa 04.10.2018 v 16:15

Jako čtenář nehodntím kvalitu knihy podle toho jestli je to paperback nebo pevná vazba s přebalem.

Nočnípták
Nočnípták 05.10.2018 v 23:12

Také nehodnotím kvalitu knih podle toho zda je to pevná vazba nebo paperback, ale raději zařazuji do svojí knihovny ty v pevné vazbě. A mám moc ráda, když mají všitou tu uzoučkou tkaničku jako záložku. Je fajn, že už ji zase spousta nových knih má, jako tomu bylo dřív.
Na rozdíl od Sarah01 - já jsem nadšená z přebalu prvního vydání Spolku bramborových koláčů a to nové vydání se mě moc nelíbí.
A s těma razítkama bestseller - neodrazuje vás to od koupě? Mne tedy spolehlivě ano. A taky vůbec nerozumím tomu, jak může kniha české autorky, která vychází poprvé, mít už tuto nálepku. Kdo rozhodl, že je to bestseller? Když ještě nebyla na žádném žebříčku v prodeji, nebo u čtenářů?

Sarah01
Sarah01 06.10.2018 v 09:30

Já si do knihovny dávám zásadně jen knihy s pevnou vazbou. Paperbacky neboli brožované mám z doby za min. režimu, kdy se titul vydával jen v jednom, ale nedávám si je do knihovny. Samozřejmě, že kvalitu knihy jako takové vazba neovlivňuje. Je tady jen finanční rozdíl a kdo knihu mít chce a nechce moc investovat, volí paperback.
Jinak samozřejmě každý máme jiný vkus, každému se líbí jiná obálka, to je pochopitelné. Razítko bestseller mě od koupě přiznám se odrazuje dost, i když asi 3 s tímto označením v knihovně mám, ale jsou spíš součástí nějaké série, proto jsem si je koupila.



Vložit příspěvek