autobiografie

DISKUZE » O knihách


renatza21
renatza21 09.09.2012 v 19:40

Zná někdo nějákou dobrou autobiografickou knihu ? Něco jako Fatwa,Zločiny ve jménu cti, Dětská nevěsta,Na rozcesti atd?
Zajímají mě psychologické knihy a ráda bych si nechala poradit ,kterou knihu si mám přečíst. Budu ráda za každy typ.Díky

valentýna
valentýna 11.09.2012 v 09:21

Asi nejznámnější je Bez dcerky neodejdu,mně se líbily i méně známé knihy jako V břiše draka, Pod zelenou vlajkou aneb. zdravotní sestra v Libyi, Nikde v Africe, Květ pouště ...autobiografické romány si snadno vyhledáte tady na databázi. Z obdobného "soudku" vám doporučuji následující knihy, ač nejsou autobiografické věřím že budete nadšená, jde o knihy Tajemství hedvábného vějíře, Tisíce planoucích sluncí, Sašenka, Být japonkou, Na řece, Kam až mě nohy donesou. Hezké čtení !

asam
asam 11.09.2012 v 12:51

Souhlasím s knížkami, které ti doporučila Valentýna. Ještě bych přidala M.Czernin- Žila jsem příliš krátce a I. Borská- Doktorka z domu Trubačů. Zdravím.

Alix
Alix 11.09.2012 v 21:32

Psychologické nebo autobiografické?

renatza21
renatza21 11.09.2012 v 22:12

psychologické i autobiografické. Dočetla jsem právě Fatwa, a to mě dostalo

jan0811
jan0811 14.01.2015 v 11:30

Přečti si Sbohem Armádo od E. Hemingwaye, ten má dostatek autobiografických prvků. By the way, jestli nemáš tolik času, tak je zfilmovaná do celovečerního filmu.


misajuraskova
misajuraskova 21.01.2015 v 14:41

Dobry den vsem! Muzete mi dat nekdo nejaky typ na nejakou autobiogr.knihu? Momentalne ctu knihu od Anity Moorjany - Musela jsem zemrit. Super,ctiva kniha. . Tak neco na takovy zpusob. Dekuji .. ;-)

lenkaknel


Vložit příspěvek