Postava hledá autora - pomozte jí!


soukroma
soukroma 22.07.2017 v 18:31

Teď trochu jiný kopec hrůzy: postava prakticky celé dětství žila s celou svou rodinou nomádským způsobem života v různých pouštních městečkách či kempovala v horách. Tak jako dítě a puberťačka (než v 17 letech utekla do města) prošla Arizonou, Kalifornií, Nevadou, až po častých bezdomoveckých peripetiích přistála v opravdu nevábné díře nazvané Welsh v Západní Virginii. Její otec, charismatický excentrik a snílek, rozvíjel ve střízlivém stavu fantazii všech svých dětí a učil je fyzice a geologii, ale především jak nemít strach. Její matka se věnovala malování a psaní, odmítala však převzít odpovědnost za svoji rodinu a sama sebe nazývala "vášnivou vyznavačkou vzrušení". Nechápala, proč by měla vařit jídlo, které se během patnácti minut sní, když může namísto toho namalovat obraz, jenž přetrvá věky.
Jako literární fikce by to bylo možná zajímavé, ale naneštěstí je to skutečnost - aspoň tak autorka samu sebe a toto všechno popisuje ve svém známém autobiografickém díle.
Takže nám stačí jediné jméno postavy i autorky a pro jistotu název díla.

MonikaJanka
MonikaJanka 22.07.2017 v 18:44

Je to Jeanette Walls, kniha Skleněný zámek

soukroma
soukroma 22.07.2017 v 18:48

Ano, je to Jeannette Walls.

MonikaJanka
MonikaJanka 22.07.2017 v 19:52

Schudobnela mestská slečna sa vydala za bohatého gazdu a odišla k nemu žiť na gazdovstvo, kde sa osvedčila. Aby to bolo presnejšie je biskupová vnučka a majorová dcéra.

soukroma
soukroma 22.07.2017 v 22:23

Adelheid - Vladimír Körner

MonikaJanka
MonikaJanka 23.07.2017 v 11:01

Je to Adelheid, ale autor je nesprávny. Vystupuje v jednej severskej ságe.


soukroma
soukroma 23.07.2017 v 12:03

Adelheid - Trygve Gulbranssen

MonikaJanka
MonikaJanka 23.07.2017 v 14:31

správne

soukroma
soukroma 23.07.2017 v 15:06

Titulní hrdinka si nese trauma z dětství, kdy zavinila smrt své matky, a proto ji otec, hejtman, nechává vyrůstat jak dříví v lese, bez péče a lásky. Nakonec přeci jen dostane domácího učitele a přijde na chuť hudbě. Violoncello je její velkou vášní, ale brzy k se k tomu přidá vášeň tělesná, kterou se naučí dobře ovládat muže kolem sebe. Provdali ji jako mladinkou za padesátníka, statkáře, zaujme ji ale také zcestovalý Rus. Sama zůstává zdánlivě netečná, neproniknutelná, což vede k mnoha dalším problémům až tragédiím...

soukroma
soukroma 23.07.2017 v 15:11

Ano, je to Dina norského autora Wassmo (pak že jen severské detektivky jsou děsivé ;-)

Atuin
Atuin 23.07.2017 v 17:04

Klára hledá Johannu Spyri ( Heidi děvčátko z hor)

Atuin
Atuin 23.07.2017 v 17:59

Mladý muž hledá autora,který ho vyslal navštívit svého příbuzného ( jen na chvilku) a pak ho v zajetí štítů nechal napospas bytí i nebytí mnohem déle.Mladý muž byl tak nucen obdivovat, poznávat a smiřovat se s úplně vším. Od rentgenového snímku po vlastní ( i jiné) duši....

Text příspěvku byl upraven 24.07.17 v 14:57

Hun
Hun 25.07.2017 v 15:27

Milá obří želvo, tady by to chtělo přidat nápovědu. :-)

Atuin
Atuin 25.07.2017 v 15:45

Onen mladý muž přijede za svým bratrancem, do vysoko položených míst.
Kniha i autor jsou známí, časem prověření :-)

Text příspěvku byl upraven 25.07.17 v 16:19

siena
siena 25.07.2017 v 16:23

Hans Castorp našel Thomase Manna na Kouzelném vrchu?!?

Atuin
Atuin 25.07.2017 v 20:57

Našel ;-), předávám kolíček, tedy štafetu.

siena
siena 26.07.2017 v 15:51

Zůstala bych u časem prověřených...
Hledaná hrdinka se nám zatoulala do severních dálav, do kraje "pohádkových" bytostí. Ovšem její pohádkový příběh netrval dlouho, ze zamilované holčiny, se stala rozhodná žena, spravující rodinný majetek a starající se obětavě o svou rodinu, v níž nachází svůj hlavní smysl života.

Text příspěvku byl upraven 26.07.17 v 16:25

soukroma
soukroma 28.07.2017 v 22:08

Více než dva dny nikdo o hádanku nepečuje - asi by to chtělo přidávat nápovědy, když nikdo netipuje.

siena
siena 29.07.2017 v 08:08

mirektrubak, tipnul jste si správně.
Chtěla jsem tím připomenout tuto skvělou autorku a také dát tip na audioknihu Kristína Vavřincová, kterou vydal Radioservis. Je to rozhlasová nahrávka z roku 2012, čte paní Hana Kofránková a režie se ujal Lukáš Hlavica.

soukroma, ano, dovolila jsem si "nepečovat". Stejně, jako nikdo ty dva dny neměl zájem hádat, ani o nápovědu. A i ten tip byl vlastě jen ze soucitu:) Takže se vláknu omlouvám a zadávat může ten správný pečovatel...

Text příspěvku byl upraven 29.07.17 v 08:43

woodward
woodward 29.07.2017 v 08:32

Uznávám, že na tomto přístupu něco je. Často si říkám, jestli ve svých hádankách ty nápovědy nevnucuju zbytečně brzy. Příště si taky radši počkám, jestli někdo nepožádá o tip. ;)

siena
siena 29.07.2017 v 08:36

woodwarde, bylo to nutné? Nejspíš ano, budu na to pamatovat, až budu mít nutkání se ještě někdy zapojit. A propos, mohl ten "správný hadatel/zadavatel" uhodnout tu předchozí a nemuselo k této situaci dojít:)

Text příspěvku byl upraven 29.07.17 v 08:37

woodward
woodward 29.07.2017 v 08:50

já to ale myslím doopravdy. často se mi stává, že dám hádanku, pak k ní přidám tři-čtyři nebo i víc nápověd, aniž se někdo ozval, takže je na místě se dohadovat, jestli to nepřeháním.

siena
siena 29.07.2017 v 08:59

Já cítila určitý sarkasmus, jsem ráda, že to tak nebylo. S chápáním psaného jsem drobet na štíru:)

Já bych dneska bývala prozradila zadání, včera jsem již nestihla. Ono napovídat do velkého ticha není nic příjemného, protože člověka napadne, zda-li někdo o to vůbec stojí. Pamatuji, kdy i tu některé nápovědy nebyly nijak vstřícně přijaty:)

Ale abychom nezdržovali a neodváděli pozornost, woodwarde, je to Vaše, první jste se po ránu ozval:)

Text příspěvku byl upraven 29.07.17 v 09:00

woodward
woodward 29.07.2017 v 09:18

No, to jsem si naběh. Tak já něco vymyslím...

Autora hledá muž, který to nemá v životě lehké. Otce mu zavraždili. když byl ještě malý kluk, a jeho matka se obklopovala dosti nedůvěryhodnými typy. Oženila ho ve velmi mladém věku, aniž do toho on měl moc co mluvit. Nakonec se mu podařilo se od matčina zhoubného vlivu oprostit a získal vzdělaného, moudrého, silného přítele, který mu pomáhá nést jeho úděl. Spousta lidí má však k našemu hrdinovi a zejména k jeho příteli spoustu výhrad; v neposlední řadě partička mladých, sebejistých rváčů, kteří se sice tváří, že jsou našemu hrdinovi vždy k dispozici, ale jeho přítele vysloveně nesnášejí. Kromě toho má náš hrdina starosti s manželkou, za kterou dolejzá jistý cizí floutek a zmíněná partička výtržníků mu v tom dokonce pomáhá.

woodward
woodward 29.07.2017 v 21:59

asi bych měl upřesnit, že dílo, které mám na mysli, začíná až ve chvíli, kdy se již na scéně objevili ti mladí výtržníci, hrdinův přítel je na vrcholu sil, potíže s matkou jsou v podstatě minulostí (v knize o ní padne jen zmínka na půl věty, bez přímé souvislosti s dějem) a do příběhu vstupuje i zmíněný cizí floutek, snažící se okouzlit hrdinovu manželku.
Ještě dodám, že je to vyprávění sice už trochu starší ale zato veleslavné.

teď už víte dost na to, abyste to aspoň zkusili. Bez nějaké reakce ze strany hádačů další nápovědy nebudou.



Vložit příspěvek