Postava hledá autora - pomozte jí!


soukroma
soukroma 27.05.2017 v 19:47

...lidé měli vždycky radost z jeho společnosti a on se s nimi cítil také dobře, proto se asi dal i na to cestování MHD...

verbula
verbula 27.05.2017 v 20:30

vypadá to na nějaké zvíře, ale jaké?

soukroma
soukroma 27.05.2017 v 22:59

obyčejné ;-) (řekli bychom my, ale příslušníci tohoto rodu si to nemyslí ani vzdáleně :-)

soukroma
soukroma 27.05.2017 v 23:31

Jeho jméno, které se objevuje i v titulu knihy, je vlastně jméno jednoho ze tří biblických mudrců/králů (ale ve skutečnosti ho dostal úplně podle někoho jiného).
A když s tím pořád nemůžete hnout, zkuste těch pár existujících typů povrchové hromadné dopravy, které asi tak mohl hrdina používat ... ten "jeho" je rovněž v názvu knihy.

Text příspěvku byl upraven 28.05.17 v 09:54

soukroma
soukroma 28.05.2017 v 19:28

Tady jsou všichni stižení úpalem či únavou z horka?
Už máte i jméno postavy, charakteru se lze dovtípit, prostředku městské dopravy rovněž - toto vše tvoří i název knihy.
Tak ještě dodám jedno klíčové slovo: Plymouth (třeba to také dopomůže k vítězné trefě).

Marthas

Marthas
Marthas 28.05.2017 v 19:36

A nebo http://www.databazeknih.cz/knihy/casper-kocour-cestujici-autobusem-138761 hledající Susan Finden?

soukroma
soukroma 28.05.2017 v 19:40

Marthas: Kocour ja typologicky správně, ale to je vše. V té knihovně se Dewey (to je jméno biblického mudrce/krále?) ale asi nepohyboval žádným prostředkem městské hromadné dopravy (Dewey tam byl dočista zavřený, žádné dobré bydlo to zase extra nebylo, i když mezi lidmi přes den byl, pravda)?

Marthas
Marthas 28.05.2017 v 19:41

To soukroma: A ten další tip?.-))

soukroma
soukroma 28.05.2017 v 19:43

Marthas: Casper (Kašpar) je správně - kocour od roku 2005 vyhledával lidi a hlavně cestoval autobusem v Plymouthu, ujala se ho a celý jeho příběh zviditelnila (no, on se spíš zviditelnil sám, takže spíš zapsala) Susan Findenová.
Teď je to správně a mohu uvolnit místo.

Marthas
Marthas 28.05.2017 v 19:48

Díky, soukroma.

A teď něco opravdu "lehkého":

Hledáme postavu dívčího Jamese Bonda, která hledá svého autora/rku.-)))

encyklopedie
encyklopedie 28.05.2017 v 21:39

????? Modesty Blaisová
od: Peter O’ Donnell

Marthas
Marthas 28.05.2017 v 21:45

to encyklopedie: Ne, ne.
Napovíme, že postava hledá stále ještě žijící, píšící autorku, tedy o dosti mladší než tebou zmíněný autor, ale mohli by si spolu pospeakovat, pokud by tebou zmíněný autor ještě žil a projel se přes oceán.-)

Text příspěvku byl upraven 28.05.17 v 21:53

encyklopedie
encyklopedie 28.05.2017 v 21:56

Postava Modesty Blaisové je nepochybně inspirována Jamesem Bondem ....viz kniha..
ale necht´....nepotřebuji aspoň nic zadávat...

Marthas
Marthas 28.05.2017 v 22:03

To encyklopedie: Já netvrdím, že ne. Ale my hledáme jinou postavu a jiného autora/rku též inspirovanou J. Bondem.
Už v názvu knih je inspirace jasně patrná.
Jen jsou obě asi mladší.-))
A i jejich čtenářky....
Nebo chceš tvrdit, že existuje pouze jeden autor, který se inspiroval např. tím : jak si J.B. objednává drink.-)

encyklopedie
encyklopedie 28.05.2017 v 22:15

Marthas ....nehledej zase v mé odpovědi to, co tam není!! Nikde nepíšu, že je jenom jedna postava!
Napsal jsem- Postava Modesty Blaisové je nepochybně inspirována Jamesem Bondem
...nic víc, nic míň ...je to pouze vysvětlení, proč jsem tipoval Modesty.
Nakonec knihy o Modesty tu zná pouze pár lidí.....

Marthas
Marthas 28.05.2017 v 22:21

To encyklopedie: No a právě já mezi ně též nepatřím. Já se zase snažila více rozvinout odpověď a propašovat do ní sem tam nějakou informaci. Samozřejmě, že můžeš tipovat kohokoliv a není ani tvá povinnost vysvětlovat, proč tipuješ danou osobu a když to uděláš, tak mne osobně to spíše udíví, protože nejsem zvyklá na to, aby někdo odůvodňoval proč a co tipuje.

soukroma
soukroma 29.05.2017 v 10:32

Asi jsem našla:
Cammie Morganová
série V tajných službách
od: Ally Carter
Je to ono?

Marthas
Marthas 29.05.2017 v 13:03

To soukroma: Ano, jsi na tahu.
V indiciích jsem odkazovala na stejný jazyk jako autor hádaný encyklopedií, tedy angličtinu, jeho autor byl angličan, má autorka američanka.
A hlavně jsem narážela na název titulu Protřepat, nelíbat.-)
U Jamese Bonda je pokud vím: protřepat, nemíchat, když si objednává drink.-))

Takže předávám.-)

soukroma
soukroma 29.05.2017 v 15:27

Tak něco lehoulinkého a snesitelného do horka. Kdopak je tato figurka, která nás už pár desetiletí baví až k pláči (ze smíchu), ale pro své okolí dokázal být občas oříškem až osinou svými nekonečnými poznámkami a dotazy:

"...sympatický, kulaťoučký muž s jiskřivýma modrýma očima, nažloutlými vlasy a jaksi raráškovskými, nicméně uhlazenými způsoby."

A kdo její autor?

soukroma
soukroma 29.05.2017 v 18:08

Je jasné, že vzhled pro čtenáře zrovna na téhle postavě nebude to hlavní, každého zaujme především hrdinův slovní projev. Ale takovou ukázku poskytnout by znamenalo smršť dozajista správných odpovědí. Takže ještě z jiného konce: jeho podpis, kdykoli a kdekoli a kamkoli a čímkoli provedený, se nikdy neobešel bez hvězdiček.

encyklopedie
encyklopedie 29.05.2017 v 18:13

Leo Rosten Pan Kaplan má stále třídu rád

soukroma
soukroma 29.05.2017 v 18:15

ano, pan Hyman Kaplan, či spíše K*a*p*l*a*n, je správně

encyklopedie
encyklopedie 29.05.2017 v 20:26

....tohle bude "zajímavá postava"
Před více /jen o málo/ jak rokem vyšel román ...napsán byl v šedesátých létech.
V prvopolistapodové době dofrčeli do Prahy sex,drogy, rokenrol a s nimi Rolling Stones.
Hledaná postava se však místo sexu, drog a rokenrolu zaklíná mnohem starším souslovím: modli se a pracuj. Tím druhým zejména.
Možná se zdá, tohle spolu nesouvisí...až výsledek hádání ukáže jak souvisí...
Románový hrdina, mnich, který má za úkol v divočině vybudovat nový klášter.
Stavitel mnich/není hledaná "postava", skládá HLEDANÉ "postavě" komplimenty:
Hladím ho i ve snu. Mám ho raději vlastně i pro jeho nedostatky, jak divoce se brání, s jakou mazaností se nám pokouší uniknout. Vidím v něm vlka, ušlechtilého, smělého samce s vyvrtlými boky, pokousaného, zakrytého jizvami.........

..kurníček...co je to za postava ...a kdo ji stvořil.....
...nechám to již tak, určitě někdo pochopí co se hledá

Text příspěvku byl upraven 29.05.17 v 20:27

soukroma
soukroma 29.05.2017 v 22:37

Nu, vskutku to postava není, komu pěje hrdina odu, jsou to kameny. Ale pro stavitele, sochaře a jiné jsou asi dostatečně živé, takže...

Divoké kameny
od: Fernand Pouillon



Vložit příspěvek