Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


woodward
woodward 24.05.2017 v 10:57

William Conrad hledá Pierra Boullea?

soukroma
soukroma 24.05.2017 v 11:19

Ano, to je on i název románu.

woodward
woodward 24.05.2017 v 11:49

Autora hledá Padouch. Jeden z Padouchů s velkým P. Pěknej vejlupek. Například jistý novinář o něm svému kamarádovi vysvětlil, že je to...

"...prostě otazník. Slyšel jsem, že si koupil dvacet členů Sněmovny reprezentantů a šest čelních představitelů okresu a taky jsem zaslechl, že je to obyčejný vyděrač. Povídá se, že když o něm napíšeš něco, co mu není vhod, najdou tvoji mrtvolu okousanou od žraloků vyplavenou u Montauk Pointu, ale víš jak si mládenci občas vymýšlejí. Ještě jedna drobnost... u nás v archívu o něm není ani čárka. Jednou, před několika lety jsem o něm náhodou něco hledal, tehdy když daroval námořnictvu svoji jachtu. Nic jsem nenašel, což je dost zvláštní u chlápka, který rozdává jachty a vlastní nejvyšší kopec ve Westchesteru."

Text příspěvku byl upraven 24.05.17 v 11:51

woodward
woodward 24.05.2017 v 14:00

Nikoliv, je to lehkej žánr a těžkej padouch. Mimochodem, to jsem sem napsal už asi před čtvrthodinou a ono to zmizelo!

soukroma
soukroma 24.05.2017 v 15:45

Já bych tipovala Rexe Stouta, ten ve zmiňovaných končinách rozviřoval svoje detektivní příběhy. ale vůbec netuším, který padouch by to měl být (a těch případů je prostě moc).

woodward
woodward 24.05.2017 v 15:58

Opakuju, že je to velkej Padouch. A vyskytuje se celkem ve třech případech.


soukroma
soukroma 24.05.2017 v 16:25

Arnold Zeck - Rex Stout (děsná fuška)

woodward
woodward 24.05.2017 v 16:26

Jaká fuška? Kdo zná Nera Wolfa, ten to ví. Máš babu.

soukroma
soukroma 24.05.2017 v 16:45

woodward: Ale že ho tady nikdy nikdo nehádá než já, to je zajímavé, to je moooc zajímavé. Zas ten neprávněně podceňující tón, kazící náladu. Každý má své oblíbence, někdo je zná skrz naskrz a snaží se je prosazovat, co to jde, ale nikdo nemůže čekat, že ostatní ve zde omezeném vzorku hadačů budou naprosto stejní nadšenci. Prostě něco od Souta znám, ale není to můj oblíbenec, nicméně byla jsem ochotná si zahádat. Naposled.
Doplněk k odpovědi na hádanku: mohla bych pro zájemce dodat názvy knih, když to zadavatel nedělá, ale nechám to tak. Jen stojí za zmínku, že zatímco v originále je jméno hledaného hrdiny v názvu trilogie přímo uvedeno, v českém překladu to tak není.

woodward
woodward 24.05.2017 v 16:49

arnold zeck je newyorskej moriarty. to ví každej. ach jo, tady bejvala kdysi taková pohoda...

denib
denib 24.05.2017 v 18:05

woodward: :-) Já jsem díky tobě začala Nero Wolfa vyloženě hltat, ale na tohoto padoucha jsem zatím nenarazila. Určitě to ale dohoním :-) Teda pokud to mají v knihovně.

soukroma
soukroma 24.05.2017 v 22:54

"Je mi to strašně trapné, ale může mi někdo vysvětlit, co znamená slovo "investice"?"...
"Promiňte, milorde?"
"No, slyšel jsem třeba o "inkvizici". To jsou prý nějací mniši, co natahují lidi na skřipec nebo tak něco, Taky mi to připomíná "vestu". To by pak znamenalo, že se investice nosí jako vesta nebo kalhoty?"...
"Chcete snad naznačit, milorde, že jste ještě nikdy v životě neslyšel slovo "investice"?
"Ano, to přesně naznačuju. Aspoň moje paměťové žlázy nedokážou vyronit ani slzu, když to slovo zmiňujete."
"Sire, investice je aktivum nebo předmět, který nějaká osoba zakoupí, protože očekává, že jí bude v budoucnu generovat zisk nebo se nějak jinak zhodnotí."
"Ach tak", odpověděl XYZ navzdory tomu, že partie jeho krásné tváře mezi perfektním blond účeem a blyštivýma modrýma očima vyjadřovaly neutuchající zmatenost...

Kdopak je tento XYZ, rozkošně natvrdlý příslušník aristokracie, který má neuvěřitelně panovačnou, nesmlouvavou a zcela neempatickou matku, staršího bratra (ten naštěstí jistí nástupnictví) a velmi krásnou sestru, která pobrala inteligence za oba, a tak se tato dvojka může potýkat nejen se záhadami finančního trhu, ale se zločinem všeho druhu? Potřebujeme znát přezdívku i celé jméno postavy vypouštějící z úst neuvěřitelné hlášky. Výše uvedenými slovy začíná jeden případ z celé série.

soukroma
soukroma 25.05.2017 v 09:33

Britský (to snad ani není třeba dodávat po přečtení ukázky) autor má na svém kontě víc sérií, od čistě detektivní přes tuto humorně-detektivní (zatím poslední pátý díl vyšel vloni) až po humorně "dětskou".

soukroma
soukroma 25.05.2017 v 18:55

V názvech všech knih série jsou uvedeny přezdívky obou sourozenců. A stále hledáme jen tu slabší polovinu (tedy jeho) z dvojice detektivů. Název série uvádí místo, odkud jsou - je imaginární (prostá změna jedné hlásky z něj udělá řádné město existující od dávných dob), ale napovím, že se jeho výslovnost blíží topinkovači...

encyklopedie
encyklopedie 25.05.2017 v 19:02

Detektivové z Tawcesteru
dvojice aristokratických sourozenců Blotto a Twinks

soukroma
soukroma 25.05.2017 v 19:05

je to na dobré cestě, ale ještě to není pěkně celé - jednak chybí autor a jednak jsem se ptala i na jméno hrdiny, nejen na jeho přezdívku

encyklopedie
encyklopedie 25.05.2017 v 19:10

...takže jsem neuhodl....spisovatel je samozřejmě Brett Simon a jak se jmenují skutečně si nějak nevzpomínám a abych vstal a šel do druhého pokoje pro knihu a hledal pravé jméno.....to po mně chceš moc ....

Text příspěvku byl upraven 25.05.17 v 19:11

encyklopedie
encyklopedie 25.05.2017 v 19:30

Devereux Lyminster ....kurecpalec 40 kroků navíc, kdo mi to zaplatí? /hihihi...

Text příspěvku byl upraven 25.05.17 v 19:31

soukroma
soukroma 26.05.2017 v 09:48

Novida,žetojde,kdyžsechce. Teď je to komplet správně a mohu předat slovo a místo.

encyklopedie
encyklopedie 26.05.2017 v 14:34

...blíží se konec devatenáctého století. Mírová Evropa....rozvoj vědy, průmyslu a umění. A za tím se skrývá vždycky nějaké svinstvo....vykořistování a drancování kolonií.
Bují zlo a mocná chapadla hrozí uvrhnout celý svět do války.
V té době jsou na nebezpečné misi dvě - legendy lupičského umění se octnou na místě, kde je tisíce vojáků zločinecké organizace a několik uranových hlavic, schopných během chvíle rozvrátit západní civilizaci.....
Podaří se těm dvěma vybojovat pro všechny lepší svět?
Hledáme jména dvou legend - lupiček a autora knihy...

soukroma
soukroma 26.05.2017 v 14:56

sličná Irena a krásná Belinda - Poseidonia od: Aleksandar Žiljak ("První chorvatský steampunkový román" - to musí být vážně něco :-)

encyklopedie
encyklopedie 26.05.2017 v 17:34

..není podstatné jestli je první nebo poslední....záleží na tom jak se to čte
...nicméně...kdo jiný než zase soukroma boduje .....a zadává

soukroma
soukroma 26.05.2017 v 19:19

Skočíme docela někam jinam...
HÁDANKA
Obyčejný hrdina se po čtvrtmilionovém městě přesouvá obyčejným prostředkem povrchové hromadné dopravy - a to z něj činí někoho mimořádně neobvyklého.
Jak se jmenuje a kdo jeho autentický příběh z první ruky napsal?

soukroma
soukroma 27.05.2017 v 11:45

Na začátku příběhu byl budoucí hrdina obyčejným bezdomovcem...

soukroma
soukroma 27.05.2017 v 18:34

... a i když se mu dařilo již moc dobře, když se projížděl MHD po městě, nikdy nemusel platit za svezení...



Vložit příspěvek