Prosím o opravu

DISKUZE » Chyby na webu


reader.007
reader.007 25.08.2015 v 08:58

I Harry Potter je tu jako celý soubor, nevím jestli vyšel třeba pod jedním ISBN. On po pravdě ten Dumas má taky stejné číslo (minimálně na svazcích IX a X které mám doma) ale stejně bych to nevkládala dohromady, podle mne když mají knihy každá jiný název tak by měly být vkládány jen zvlášť, od toho je tu přece řazení do sérií...

shenandoah
shenandoah 25.08.2015 v 17:36

reader.007 + LordSnape: už jsem to v diskuzích zmiňovala, viz můj odkaz
http://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6/komplety-knih-2155/str-1#new

LordSnape
LordSnape 25.08.2015 v 19:42

Komplety pokud nejsou v jednom svazku anebo s nějakým zvláštním ISBN sem prostě nepatří. Taky jsem koupil Lovecraftovy sebrané spisy s boxem a taky jsem to sem hned nevkládal. Protože to prostě nemá jiné ISBN a liší se jen boxem. Je to nesmysl a dělá to bordel. Ale chápu, že to tady při zdejší atmošce asi zůstane...

paulhunter
paulhunter 29.08.2015 v 13:40

Komplety knih se mi taky moc nelíbí, ale pokud mají vlastní ISBN, tak do Databáze patří.

LordSnape
LordSnape 29.08.2015 v 16:04

Však ano, ale třeba ten Zaklínač vlastní ISBN nemá.

tenax
tenax 29.08.2015 v 16:50

S komplety je to ale ještě složitější. Chápu, že když něco vyjde jako komplet v boxu a jako komplet se to taky prodává, tak to může být vloženo jako jedna položka. Ale co když to vychází postupně a přesto to má jedno ISBN?
Příklad:
Churchillovy paměti Druhá světová válka, vydané v letech 1992-95 v Nakladatelství Lidové noviny je v šesti svazcích, každý svazek má své ISBN, ale zároveň je tam uvedeno jedno další ISBN pro soubor, shodné ve všech svazcích.
Totéž je u vydání z r. 2005 a 2015, která ale byla vydána v boxu a prodávala se jako jeden "tovar". Přesto mají zvláštní ISBN pro každý svazek a další ISBN pro soubor. A tak tady máme sloučené dva boxy a zvlášť 6 samostatných svazků.


LordSnape
LordSnape 13.09.2015 v 14:14

Já už si také nějak zvykl, že tu jsou teda ty knihy, co ještě nevyšly. Nicméně přidat takovou knihu, ohodnotit ji a až pak dát datum, kdy vyjde je fakt ujetost...

Dan
Dan 13.09.2015 v 14:23

to LordSnape: To ano... navíc zde šlo ještě o to, že pokud se u knihy nastaví, že je nevydaná, dosavadní hodnocení systém vymaže pouze v případě, že je samostatná a není sloučena s dalšími vydáními (což byl tento případ). Pokud by to bylo jinak, u knihy, která má 10 vydání a jedno z nich ještě nevyšlo, by se tímto smazala všechna hodnocení všech vydání a to byl velký problém.

LordSnape
LordSnape 13.09.2015 v 14:43

danielson. Tak třeba u těch, co už vyšly by mě to až tak nepálilo, že ji někdo ohodnotil. :-) Ale u těch, co u nás ještě ofic. nevyšly je to dle mě problém... Očividně je ten systém nastavený dobře za což jsem rád.

tenax
tenax 13.09.2015 v 14:57

Jenže v tomto případě to bylo sloučeno pouze s jedním vydáním, které také ještě nevyšlo (Slovart, chystané na 30. 9.). Podle mě další (vím, že slabý, bezvýznamný a nic neovlivňující) argument proti vkládání ještě nevyšlých knih :-)

tenax
tenax 18.09.2015 v 17:57

Protože se zdá, že některá vlákna už moderátoři nesledují a nereagují na ně (konkrétně Duplicitní edice), zkusím to tady.
Už 27. 5. loňského roku jsem upozorňoval na duplicitu edice Kotva (nyní 7) a edice Knižnice Kotva (nyní 8 knih) z nakladatelství Práce. Jde o knihy přibližně stejného rozsahu, velikosti, náplně a grafické úpravy obálky. Tyto edice by se měly sloučit pod Kotva. Edice Knižnice Kotva neexistuje, název byl sice používán někdy souběžně a duplicitně s Kotvou na přebalu knih, ale ani databáze NK edici Knižnice Kotva nezná. Knihy jsem doplnil, edice je kompletní a mohla by se po sloučení uzamknout. K edici navrhuji úvodní text: Edice vycházela v nakladatelství Práce v letech 1971-1989, vyšlo celkem 15 titulů, některé i v reedici. Obsahuje práce encyklopedického charakteru z nejrůznějších oborů.

Dan
Dan 18.09.2015 v 19:09

to tenax: Díky, hotovo! Podle mě osobně bylo ideální, kdyby časem v Diskuzích vymizela všechna hlášení úprav a používala by se jen přes tlačítko "upravit / doplnit / údaje", kde je rychlejší jak nahlášení, tak i vyřešení, ale to třeba časem, uvidíme... :-)

tenax
tenax 18.09.2015 v 19:14

Taky bych byl pro, jenže tahle možnost existuje jen u knih a autorů, což hojně využívám. Bohužel zatím to nefunguje (není ta možnost) třeba u edic a sérií. A to by bylo fajn. Díky.

Dan
Dan 18.09.2015 v 19:16

Pravda, zkusím to brzy vytvořit.

tenax
tenax 18.09.2015 v 19:18

Skvělé! Já věděl, proč hlasuju v Křišťálové lupě pro DK :-)

notburga
notburga 18.09.2015 v 21:02

tenax: Tak tak :) Jinak ony rychlé reakce potvrzuji. Jakmile na něco upozorním přes formulář, je to velmi rychle opraveno :) Skvělá práce, vážně :)

siena
siena 27.09.2015 v 19:37

No, splňuje podmínku do roka a do dne...

pobijecmuch
pobijecmuch 27.09.2015 v 19:54

siena - podmínku jednoho roku sice splňuje, ale jde o to, že 1.8.2016 je zatím pouze orientační datum vydání. Kniha v originálu se jmenuje UltiMatum a byla vydána 16.září 2015. Pochybuji, že už je přeložena do češtiny a kdoví jaký bude mít český název. Je možné, že za rok se celý tento záznam vymaže, protože nebude aktuální.
Já osobně v tomto případě souhlasím s Kokou.
Ale to je opět problém nevydaných knih, který je zde na dlouhou nekonečnou diskuzi.

Dan
Dan 27.09.2015 v 20:35

Titul je i v knižních eshopech, tak bych ho ponechal. Smazat se dá konec konců vždycky.

Dan
Dan 27.09.2015 v 20:58

Ano, to taky.

LordSnape
LordSnape 28.09.2015 v 09:33

No nevím no. Takhle to vypadá fakt příšerně. Čert vem obálku, ale když ještě není znám ani ofic. český název....

paulhunter
paulhunter 14.10.2015 v 19:18

Nahlašujte tyto knihy přes formulář. Jazykové učebnice vychází v zahraničí - pokud nejsou česky / slovensky a/nebo nemají české či slovenské ISBN, do DK nepatří.

tenax
tenax 14.10.2015 v 19:40

Hurá, konečně jasné slovo!!! To si smlsnu :-)

tenax
tenax 19.10.2015 v 18:53

Neznám systém práce moderátorů, ale myslím že každé upozornění prověřují (proto to taky trvá někdy déle, než by se nám líbilo). Ale moje zkušenost je pozitivní, snad jen s výjimkou některých zahraničních jazykových učebnic, kde je to vždycky na zvážení, jestli třeba připojený slovníček je dostatečným argumentem pro existenci na DK. Ale to je věčný boj, který by vyřešilo jen zrušení bazaru a to nikdo nechce.

ELBA
ELBA 26.10.2015 v 16:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek