Bazar - stává se vám to také??

DISKUZE » Bazar


siena
siena 22.11.2020 v 13:26

LenkaVílka, pláčete na špatném hrobě. Se mnou opravdu dost těžko pořešíte, jestli tu mohou prodejci, jako ten vámi uvedený, něco prodávat, či nikoliv. To jsem měla na mysli, když jsem psala, kde má smysl nějaký názor mít, a kde ne.
A znovu... Ano, je to služba zpoplatněná. Zpoplatněné jsou i poptávky, ač v "Bazaru" nejsou vidět, dokonce jsou i celkem otravně "připomínány". Kvůli "Bazaru" je již neaktivní "Chci si koupit" v profilu, jestli se nemýlím. Přeci nemá co nějaká siena nabízet knihu bez inzerátu:-) Když bych chtěla prodat nějaké své knihy, musím povinně zde "uložit" své číslo bankovního účtu, nestačí si pouze koupit kredity. Tak proč by tu nemohli být vedle sebe ti, kteří posílají své knihy dál, ti, kteří knihy přeprodávají, a že jich tu není zrovna nijak málo, tak i antikváři? Řekla bych, že problémů tu nakonec bude více právě s těmi přeprodejci. Ověřený účet tu je, hodnocení funguje, inzeráty se tu již mazat musí. A hlavně, antikváři tu vystupují, alespoň těch pár, co jsem sama zaregistrovala, zcela otevřeně, někteří tu působí již několik let. Takže, jestli tím porušují zdejší pravidla, tak bych čekala, že by dávno bylo proti nim zakročeno. Neděje se tak, takže z toho usuzuji, že asi nikoliv...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 13:37

Siena: to, že se nikdo neozve, že se něco děje, neznamená, že se to neděje. A potom to někdo udělá a přijde mu odpověď: "Jste první, kdo mi to píše." Tak jestli je všem všechno jedno, nechápu, na co jsou stanovena pravidla, a měla by se tudíž zrušit. (Ne můj názor, jen mi to z logiky vyšlo.) A už se příšte nebudu cítit blbě, až prodám knihu bez ukradení kreditu. Dělají to všichni, tak proč bych nemohla i já...
Těmahle maličkostma to vždycky začíná, a jak to končí...
Ale chápu, že když si někdo od podobných profilů běžně kupuje věci, přece si na to nebude stěžovat. Nebude sám proti sobě. Hloupá já... :( :/

siena
siena 22.11.2020 v 14:12

Lenka.Vílka, můžete být klidná, siena se tu nijak nepakuje. Ta poctivě smazala před lety všechny nabídkové inzeráty, mé poptávky, letité, mi byly postupně smazány. Takže mohu vystupovat, a psát, jako opravdu nezaujatý uživatel. A že si někdo od těch "zlých" koupí, a nekoupí od vás? Jaký je rozdíl mezi kreditem vaším a kreditem "jejich"? Řekla bych, že inzerát má stejnou hodnotu, či se mýlím?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 14:16

Siena: jo, proto jsem psala, že byla chyba, že mě to trápí, když to dělají ostatní, proč se mám držet i já? Jako poslední poctivej moula, co sedí v koutě a čeká, až budou všichni stejní. Za to vám děkuji. Asi bych na to sama neměla odvahu přijít. Dík :)

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 14:19

siena
siena 22.11.2020 v 14:25

Nezlobte se, Lenka.Vílka, v čem jste jako že ta poslední poctivá?

Ale našla jsem si pravidla Bazaru, a tam se nic nepíše o tom, kdo smí nebo nesmí zde knihy prodávat a kupovat. Píše se tam, akorát, o tom, že by podmínky prodeje neměly být v jednotlivých profilech (ale možnost uvést je v Bazaru, je celkem nová), a že by neměl mít víc bazarových účtů. Což ten vámi zmíněný má, ale má u obou ověřený účet, takže předpokládám, že to nějakým "schválením" projít muselo. A jsme opět na začátku... Kdo tu má právo kupovat a prodávat... A znovu se vracím k té, léty zapadlé, diskuzi...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 14:32

Siena: hned na začátku jste mi napsala, že nemáte důvod mi odpovídat a potom máte pocit, že já budu na něco odpovídat vám? To je...poměrně zvláštní...
A vy na mě máte hned dvě otázky. To je...jo, extrémně zvláštní...

Místo toho, aby jste byla ráda, že konečně budu hrát podle místních nepsaných pravidel, místo místních pravidel, a že jsem konečně uznala, že poctivost je kravina, furt je něco špatně. Ať napíšu cokoliv, je to špatně. Ono by asi bylo lepší, kdybych nepsala nic. To by bylo asi ideální. A všimla jsem si, že to je tady uplatňováno jako ideální názor často :(

A podle hesla: "S teroristy se nevyjednává, ty se střílí." mizím. Hezkou neděli, za mě bude kniha lepší. Už jsem v té části, kdy autor konečně textem odpoví na čtenářovi některé otázky ♡♡♡

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 14:42


siena
siena 22.11.2020 v 14:52

Lenka.Vílka, ale mně je přeci celkem jedno, dle jakých pravidel, tu cosi chcete hrát. Já jsem si jen přečetla zdejší Pravidla, a v nich jsem se nedočetla, že by tu nemohli své knihy nabízet, tedy prodávat, antikváři, knihkupci. Že by snad bylo v Bazaru povoleno prodávat jen své "knihovny". Takže nerozumím tomu, já poctivá vs. ostatní nepoctiví. Ale i to mé neporozumnění není nijak důležité, na podobě zdejšího Bazaru nic nezmění:)

Koka
Koka 22.11.2020 v 15:11

K vaší veselé a přátelské debatě a k danému tématu přispěji svými dvěma aktuálními zážitky:
Protože neinzeruji nabídky, tak alespoň pročesávám jednotlivé knihy a hledám poptávky.
V posledních týdnech jsem našla dvě nadějné:
- jedna paní poptávala povídky argentinského autora. Na moji nabídku obratem reagovala, rychle zaplatila a knihu si nechala zaslat poštou. I když bydlí dvě ulice odemne a nabídla jsem se, že jí knihu osobně předám, (protože jít k někomu k jeho domu je mi milejší, než stát frontu na té choré poště) - odmítla. Knihu dostala, příjem potvrdila, hodnocení jsem jí vepsala ..... a co? Knihu poptává dál, pořád. (možná že chce vykoupit co nejvíce výtisků tohoto dávného titulu, aby pak mohla diktovat cenu - jiné vysvětlení nenacházím.)

- příběh dvě: paní poptává světoznámý román ruského autora. Protože mám dva výtisky, ten levný, brožovaný, jsem za cenu dvou obložených chlebíčků nabídla. Vydání a jeho stav jsem pravdivě popsala, paní stanovila den, kdy si knihu může vyzvednout. Na ten den jsem si vše zorganizovala a přeorganizovala tak, abych v každém případě měla čas a možnost jí knihu předat - jen když se konečně, po týdnu, domluvíme, kde a v kolik se sejdeme. Ani ne 24 hodin před předpokládaným předáním mi suše, bez vysvětlení či omluvy, sdělila, že si to "rozmyslela". Přesto tu knihu zde poptává dál.
A já se dosud nemohu rozhodnout, která z těch dvou je větší šmejdka.
Boji za čistotu bazaru zdar!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 15:18

Než zmizím, já si taky přečetla nápovědu. Včetně tohohle:
Není dovoleno si zakládat více bazarových uživatelských profilů.
Takže pokud si někdo založí šest profilů na bazar, musí mít, ano, šest různých účtů, což je v tomhle případě jasně vidět, že to je kvůli bazaru a ještě to je psané v o mě, ale porušuje tím pravidlo "Není dovoleno si zakládat více bazarových uživatelských profilů.". O to mi šlo hned od začátku prvního příspěvku :) protože jsem si přečetla všechno... :(

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 15:21

siena
siena 22.11.2020 v 15:22

Koka, a žádné antikvářky to nejsou, co?

siena
siena 22.11.2020 v 15:24

Lenka.Vílka, tak nejen poctivá, ještě lepší čtenářka. Jen to drobet kazí fakt, že přesně to samé jsem napsala v 14:25... :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 15:32

Siena:
A já o tom psala už po jedenácté dopoledne...ale to není žádná soutěž, nebo tak...ano, proto mi přijde vtipné, že nechápete, kde mám problém. Přesně to, co jsem popsala, je tahle situace, vy to slavnostně zopakujete jako objevení Ameriky, přesto stále nechápete, kde je problém. Proto jsem zopakovala, o co mi šlo. Tak snad tohle stačilo, aby jste to už konečně pochopila :) ale nechápu, proč by tady něco mělo procházet nějakým schválením, takhle podle mě bazar nefunguje. Pro databázi to je šest účtů a dokud to někdo nenapráší, DK to nebude brát jako problém. Proč by to navíc někdo dělal. Když je každý spokojený. Možná by se ta blbost měla dát z nápovědy pryč. Stejně je zbytečná.

(Mohli jsme si ušetřit ty skoro dvě strany...)

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 15:38

siena
siena 22.11.2020 v 15:59

Lenka.Vílka, řekla bych, že je celkem patrné, kdo co objevoval a na co jsem reagovala. Ale je mi také jasné, že je to celkem zbytečné, psát:-) A propos... copak ta prodaná/koupená kniha od uživatelky, která má v profilu to samé, co ten vámi uvedený prodejce? Já se omlouvám, ale tak nějak mi to nedalo.

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 16:03

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 16:15

Siena: prosím jasněji, z toho vašeho mlžení ohledně slov ve větě nemohu poznat, o čem ve své otázce mluvíte. Ale pokud vám šlo o to, abych nevěděla jak odpovědět, to vám vyšlo na 100%, protože nemám tušení, na co se ptáte. Pardon, doplněte slova, ať vím na co se ptáte...ale pokud narážíte na uzivatelku hnedoočka, tak ta tady nemá 58 účtu... :( takže pokud je řeč o někom jiném, prosím o nick, ať to vím na oněch 100% :) dík

Ale teď vážně. Doufám, že si fakt nemyslíte, že tady nové účty nebo účty celkově prochází nějakou kontrolou. Mě se to zdá jako naivní představa. Tedy, udělalo by mi radost, kdyby mi to někdo vyvrátil, ať nejsem zbytečně negativní, ale nějak tomu prostě nevěřím :( přesto kdyby jo, předem dík :)

A teď už šuš, ženský! :D ta kniha se sama nepřečte :( :( :(

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 16:24

siena
siena 22.11.2020 v 16:32

No, vidíte, že jste pochopila. Ne, to nemá, ale má celkem pěkně rozepsané podmínky prodeje, v profilu, včetně odkazů. Takže, když už chcete cosi tepat, tak by to chtělo příště tepat konzistentně. Ne, že si selektivně budete vybírat. Ono to pak skoro vypadá, jako kdybyste si vyřizovaly nějaké účty... :-)

A jestli někdo kontroluje/nekontroluje? Tak, předpokládám, že kontroluje, když je cosi požadováno a má to dodávat jakési věrohodnosti dotyčnému. Ale jak je tomu ve skutečnosti, tož to tedy zrovna my dvě, nevymudrujeme. Pro mne se stala tato podmínka zdejší "konečnou", a své přebytky nosím do budek, či nemocnic.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 17:10

Sieno, zeptala jsem se, zda je normální tenhle účet, protože na svém profilu píše, že má víc účtů, čili tím oj%!&vá pravidla databáze. A všichni stejně ví, že je to všem jedno. Ano, každý druhý má na svém profilu ceny za poštovné, přestože se to nesmí, a oni to moc dobře ví. Ale to mám všechny nahlásit? Komu? Vy mi pomůžete? Ne, pochybuji. Vaše funkce na DK spočívá v něčem jiném...

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 17:14

siena
siena 22.11.2020 v 17:18

Já mám nějakou funkci zde? Jsem tu již několik let, stejně jako ostatní... Copak se ještě dozvím?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 17:27

Sieno: to by jste čuměla. Popřemejšlejte si sama, to za vás dělat nebudu...

Takže zase zamluveno?
Stačí napsat ano nebo ne, zda budu mít na hlášení parťáka. Ale bacha na to, co napíšete, další zpráva rozhodne, abych měla konečně jasno...

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 17:30

siena
siena 22.11.2020 v 17:39

Škoda, mohla jsem čumět... na přemejšlení mne moc neužije.

Zamluvení? Já se zdejším Bazarem skončila v okamžiku, kdy mi byly poslední poptávkové inzeráty smazány. Mám několik málo prodávajících, mnohdy ještě z dob dávno před ověřováním, před zpoplatněním. A s nimi se celkem vystačím:)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 17:52

Siena: konečně, děkuji, tušila jsem, že přesně tohle napíšete. Že je vám bazar vpodstatě ukradenej a vlastně už s ním nic nemáte. Na někoho, kdo se o něco nezajímá tolik jako právě vy, se k tomuto tématu vyjadřujete velice košatě...

siena
siena 22.11.2020 v 21:03

Lenka.Vílka, jsem netušila, že musím něco někomu tady splácet. Že, když sem tam napíšu něco o Bazaru, tak musím toto odpracovat nahlašováním špatných prodejců... Ale budu na to příště pamatovat...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 21:17

Siena: možná by úplně stačilo, kdyby se tady lidi vyjadřovali k věcem, ke kterým mají vztah. Já se taky nevyjadřuju k tématům, ke kterým nemám co říct, protože k nim nemám vztah a nevyužívám je.

Proto mě ani moc nepřekvapilo, že se tolik věnujete věci, která je pro vás nedůležitá a nepodstatná. Ostatně, jako vždy :)

bamba
bamba 22.11.2020 v 21:18

kedysi v bratislavskom večerníku - na titulnej strane bola rubrika - dobre vykladali: zle vykladali: týkalo sa to asi vagónov, ale dalo by sa to aplikovať aj na DK a predaj kníh...

siena
siena 22.11.2020 v 21:18

Lenka.Vílka, nápodobně...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 21:21

Siena: kdybych se o bazar nezajímala, tak sem nepíšu a nenapíšu jako jediná svůj názor. Ale zase chápu, proč to nezajímá nikoho jiného. Já bych se mezi hysterku a šťěknu taky nervala...

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 21:22



Vložit příspěvek