Sedm archandělů diskuze

Sedm archandělů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153405/sedm-archandelu-153405.gif 4 15 15

Rytmy inspirace v dějinách kultury a přírody. Kniha přibližuje sedm archandělů, jejich jména jsou : Gabriel, Rafael, Anael, Michael, Samael, Zachariel a Orifiel. Ze stránek Sophia.sk: V čase, keď sa aj vysokí cirkevní hodnostári prestávajú tajiť tým, že v anjelov už neveria, zažívame prekvapivý obrat: vedecké bádanie nás privádza k dôkazom, že stredoveká náuka o anjeloch mala predsa pravdu. Tvorivé osobnosti v dejinách čerpajú inšpiráciu z tajomných hlbín duše – a zachytávajú rovnaké estetické, filozofické, náboženské a štátnické impulzy v rovnakom čase po celej zemi. Bez ohľadu na to, či sú to ateisti, kresťania alebo indiáni, podávajú správu o rovnakých alebo podobných vnútorných zjaveniach. Tieto zjavenia zodpovedajú tradičným pravzorom, anjelom a božstvám, a v dejinách sa striedajú v cyklickom časovom poriadku, ktorý bol známy ešte stredovekým kresťanským a arabským učencom a pochádza z pokladu babylonskej chrámovej múdrosti. Záver bratislavského matematika a sofiológa RNDr. Emila Páleša, CSc. je jednoznačný: angelológia nebola špekuláciou! Vyplýva to z viac ako pätnásťročného komplexného výskumu vĺn tvorivosti v dejinách pomocou exaktných metód matematickej štatistiky. Odborní oponenti stratili reč a cirkev je v rozpakoch. Odveká múdrosť vzlietla z vlastného popola omladená a jasnejšia než kedykoľvek predtým.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Historie
Vydáno: , Sophia
Originální název:

Sedem archanjelov


více info...

Diskuze o knize (1)

Přidat komentář

Spajdy
23.04.2018 5 z 5

Cituji mlceod: "Autorova představa, že se paradigma angelologie stane základem pro novou slovanskou vědu, která tak bude konkurovat západní vědě, mě spíše trochu děsí."

Smím se zeptat, co přesně vás na tom děsí, a jaké důvody máte pro to, aby vás současný stav vědy neděsil?

Cituji: "Přesto, když šlo o zcela běžně přijímanou nauku, je stejně tak možné, že bylo lidstvo prostě jen ovlivňováno právě touto naukou (například králové si mohli své přídomky volit proto, že vládli zrovna v době určitého archanděla a očekávalo se to od nich). To jen tak k té nezpochybnitelné vědeckosti :-)"

K tomu jen dodám, že právě tato vaše námitka je nevědecká - je to jen takové nepodložené možná a co by kdyby, hlavně, že autorovu tezi můžu nějak zpochybnit. Zkuste poctivě aplikovat tuto námitku na všechny Pálešem zkoumané kulturní jevy (a i tak to bude jen polovičaté, protože příroda se jistě žádnými naukami neřídí), a dojde vám její neoprávněnost. K tomu ale spíš doporučuju fakt se začíst do té Angelologie. Tahle malá knížečka trpí tím, že jde v podstatě jen o abstrakt Angelologie a je silně neúplná a mezerovitá.