koupit eknihy

Ray Bradbury

americká, 1920 - 2012koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Světová literatura 10 1956–1965451 stupňů FahrenheitaPampeliškové vínoSmrt je vždycky osaměláJízda naslepo

Autor

Americký povídkář, romanopisec, scénárista, esejista a dramatik Raymond Douglas Bradbury se narodil roku 1920 v městečku Waunegan (Illinois) rodině anglických osadníků. Jeho matka Esther Moberg byla švédského původu a dbala na to, aby syn nebyl ochuzen o základy evropské kultury. Od dětství ho sezna... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net)

Komentáře (6)

Přidat komentář
Hellrampage
16. ledna

Bradbury je pre mňa majster poviedok. Môže písať horory, sci-fi alebo fantasy, vo všetkom exceluje. U niektorých jeho poviedok som mal pocit, že by si zaslúžili samostatnú knihu, kde by im bol daný väčší priestor.

Bradbury dokáže z jednoduchého konceptu (Raketa, Srýček Einar) urobiť krásny čitateľský zážitok. Dnes sa všetci autori ženú za epickosťou, pretechnizovanosťou a o citoch a pocitoch už málokto píše. Bradbury vie ukázať ľudskosť, svoju osobnú stránku tak silno, až mi z toho puká srdce. Preto sú jeho poviedky veľakrát nadčasové, aj keď po technickej stránke sú niekedy nelogické. A my, čitatelia, sme tu od toho, aby sme zapojili fantáziu a na chvíľu odložili zákony tohto sveta.

kolacky
10.08.2015

Od raného dětství, kdy jsem se dostala k Marťanské kronice, kterou jsem shltala, ač jsem jí plně porozuměla až po dobrých deseti letech, tohohle pána vřele obdivuju. Mám skoro všechno, co od něj u nás vyšlo, a jak kolega mimoreal zmiňuje, nádherné bylo autorem komentované Divadlo Raye Bradburyho. Úžasný seriál. Úžasný autor...

Kiť Kať
07.10.2014

Četla jsem od něj pouze jednu knihu a musím přiznat - smýšlení tohoto autora, jeho představy o budoucnosti, o vývoji lidstva, o důležitosti knih (ano, tím pro mne osudným dílem bylo 451 stupňů Fahrenheita) mne prostě nadchlo, nahnalo mi mráz po zádech a zároveň pro mne bylo milým pohlazením na duši, způsob jeho vyprávění, který člověka donutí se zamyslet, zasnít... Jednoznačně geniální dílo. Už se těším, až si přečtu další. Všechna čest Mistrovi.

honajz
18.09.2013

Bradbury má v sobě něco, co hodně chybí ostatním klasikům sci-fi, třeba vzdáleně podobnému Lemovi - hlubokou míru lidskosti, pochopení, humanity. Bradburyho knihy jsou plné fantazie, hry, ale také víry v člověčenství, lásku, přátelství, city a vzpomínky. A samozřejmě kouzla.

Daxie L. Jesus
09.03.2013

Pan Genialita! Mistr vypravěč a co víc, úžasný filozof!!!

mimoreal
14.05.2011

Mám skoro všechno, i mluvené slovo... taky seriál Divadlo Raye Bradburyho, který tu není, zdá se, zmíněn.