Vzrušující a strhující prostředí latinsko-amerických tanců!

recenze

Tanec srdcem a duší (2010) 3 z 5 / Marcipán
Tanec srdcem a duší

Vzrušující a strhující prostředí soutěžního tance v latinsko-amerických rytmech! To je nádherné, pestré a blyštivé pozadí příběhu středoškolačky Zuzany, která má těsně před maturitou. Její životní vášní je tanec. Kde jinde by také měla potkat svou první velkou lásku? Zuzana ale příliš neoplývá vlastní sebedůvěrou ani v tanci a ani ve vztahu ke klukům. V citlivém a emotivním vyprávění nechybí také setkání se závistí, obavami ze ztráty blízkého člověka i loučením. Podaří se jí nakonec zdolat všechny nástrahy, aby mohla vykročit vstříc vlastní budoucnosti?

Děj knihy

Hlavní hrdinou této tenké knížky je dívka - Zuzka. Jak už je v anotaci uvedeno miluje tanec a tady také potká velmi pohledného kluka Filipa, který čirou náhodou nemá partnerku. Zuzka je však z nižší taneční třídy proto ji Filip nezná. Potká znamená, že ji uvidí v opuštěném tanečním sále jak si sama pro sebe tancuje, protože je nešťastná. Okamžitě se mu zalíbí a druhého dne se o ní na tréninku začne zajímat. A protože Zuzka čirou náhodou také nemá partnera tak se dají dohromady a Zuzka mu na rovinu řekne, že s ním chce jenom tancovat, nic víc. Začnou spolu trénovat, budou se účastnit soutěží a začnou se umisťovat velmi vysoko. Bude se však stejně slibně vyvíjet jejich láska?

Postavy

Postavy jsou tady celkem všechny takové hodné. Zuzka je sympatická holka co má srdce na správném místě. Zvládá školu, tanec a také se velmi strachuje o svého nemocného dědečka. Bůhvíproč ale má silnou nedůvěru ke klukům, zvlášť k těm hezkým, což úplně nechápu. Možná měla nějakou špatnou zkušenost. Trochu mi na ní vadilo, že hned házela flintu do žita a poté co po první soutěži nezvládla vše dokonale se trochu sesypala. Filip,je také celkem sympatický a to i přesto, že by se mohl se svým vzhledem chovat úplně jinak. Je to takový džetlmen a ještě k tomu romantik. Další celkem důležitá postava je Dany, který Zuzce na konci knížky hodně pomůže. Je to takový prima kluk, hodně podobný Filipovi tudíž se stejným vkusem na holky. Dále je tam Nicol s Martinem, což je silný taneční konkurent Zuzky a Filipa. Nicol je taková ta správná hezká mrcha a Martin její žárlivý přítel. Spolu však tvoří v tanci silný pár. Nakonec zbývá asi Zuzčin dědeček, který je sice nemocný, ale zato je to ten nejlepší děda, kterého si můžete přát.

Shrnutí

Knížka je hodně tenká, má asi necelých 125 stránek. Je to taková ta klasická slaďárna s docela obyčejným příběhem, nic světového. Avšak co je malé, to je hezké. Knížka je sice stejně jako Lovkyně snů napsána ve 3. osobě, avšak mě už to ani nepřijde zvláštní. Autorka v knížce líčí svět tanečního páru a spousty soutěží a barevných šatů, což mě jako holku docela zaujalo. Knížka je čtivá a přečetla jsem jí za jeden den. Takže kdo sháníte něco oddechového a jednoduchého, vrhněte se do toho! Ale jak už jsem psala, nečekejte žádný světový příběh, aby jste nebyli zklamaní. Někomu by se to možná mohl zdát příběh už tolikrát opakovaný, že už by se mu to nemuselo líbit, ale mě se to přesto líbilo. I když je ten příběh už docela ohraný, v duchu jsem Zuzku v jednu chvíli proklínala. Takže kdo už má plné zuby složitých zápletek a zamotanců a nevadí mu trocha romantiky a trochu umanutá hrdinka určitě si knížku přečtěte!

Tanec srdcem a duší Tanec srdcem a duší Šárka Stumpfová