Vizovické jiné místo

recenze

Jiné místo (2023) 5 z 5 / vendy6619
Jiné místo

První setkání s autorkou Kateřinou Karolovou a hned opravdu výborný kus! Za to moc dekuju @humbook a @humbookblogeri, protože jinak bych stále kolem autorky chodila a neobjevila ji.
Setkáváme se Monikou a Oliverem. Vydávají se na dovolenou do krásných Luhačovic. Jenže dovolená se zvrtne v něco naprosto nebezpečného.
Po prvních kapitolách mi bylo jasné, že čeští autoři a detektivky jsou výborná záležitost.
A tahle byla opravdovou třešničkou na dortu!
Autorka se tu vydala do lidské mysli s pomocí odborníků a ještě dál. Dokázala vykreslit opravdu pečlivě a s pokorou to jak je lidský mozek citlivý na podněty. A za mě to bylo naprosto precizní a výborné.
Moniku s Oliverem jsem si už od začátku oblíbila. A prostředí tajemné mlhy… výborné!
Musím uznat, že jsem ráda, že na kole jsem nejezdila a stejně tak na různé túry, protože po tomhle by mě do neznámého prostředí stejně už nikdo nedostal!
Na konci mi bylo už svým způsobem hlavni hrdinky líto, ale to je všechno co by momentálně prozradím! Tahle knížka a její autorka si myslím zaslouží, abyste ji objevili sami. Stojí to za to.
Co musím ještě ocenit jsou krátké kapitoly, které se čtou sami. A knížku díky tomu zhltnete za pár hodin.

Za mě velké doporučení, protože tahle autorka píše skvěle, čtivě a rozhodně se nebudete nudit.

A dávejte si pozor na mlhu! Lehce se v ni člověk ztratí a pak těžko hledá cestu domu.