Tyran

recenze

Tyran (2020) 3 z 5 / vendy6619
Tyran

Možná si pamatujete jak jsem nedávno zpívala ódy na knihu King a musela ji všem doporučit. Tady se dostáváme k pokračování po prvním dílu. A za mě… co to bylo? Co se stalo s autorkou? Proč tohle udělala?

Pokud jste nečetli první díl tenhle odstavec přeskočte.
Doe se vydává domu. Za synem, rodinou, přítelem. Na druhé straně ji King všude hledá a nepřestane dokud ji nenajde.
A snaží se do toho vyřešit další nepříjemnosti.

Popravdě jsem se vůbec nemohla začíst. Už od začátku mi to přišlo zdlouhavý hrozně. A pamatuju si, že u Kinga jsem tenhle problém neměla. Naopak. Užívala jsem každou stránku! Otáčela se zatajeným dechem. Tady ne. Naopak. Hnala jsem stránky očima dopředu. I když se to četlo dobře, knížka není nějak dlouhá… mě přišla dlouhá.
Což nic nemění na tom, že tohle tedy do erotiky nepatří. Bohužel. Chyběly mi tam ty ryzí sexuální scény, které byly v prvním díle. Tady jich bylo tak zatraceně málo a točilo se to převážně romantiky. Tu já nechci! Ne v knížkách zařazené do erotiky!

Kratší kapitoly byly fajn… stejně tak i střídání pohledů a návrat jedné z postav z minulého dílu.
Konec byl moc hezky! Možná trochu vyumělkovaný, ale hezký.

Tady jsem nicméně opravdu zklamaná. Oproti prvnímu dílu to prostě šlo dolu.
Ale pokud chcete zjistit co se se slavnou Doe stalo a jaký život žije dal. Jdete do toho! Jako ucelení příběhu je to moc fajn.

Za knihu děkuji nakladatelství Ocelot.