V jednoduchosti je krása - sedni si a nedělej nic!

recenze

Sedni si a nedělej nic (2016) / RenataP
Sedni si a nedělej nic

Jak překrásně koresponduje název knihy s jejím obsahem.
A věřím, že každý čtenář, který podlehne jejímu textu zažije už jen při čtení ten nádherný uvolňující pocit, ve kterém opravdu neděláme nic a jen čerpáme energii ze svých vlastních zdrojů.

A já jsem si už myslela, že mám energetické baterky úplně vyčerpané. Omyl - sahala jsem do špatných zdrojů.

První uvědomění: Energie k životu se sbírá někde jinde
Právě v tom vědomém uvolnění, v plném prožití každého okamžiku. Autor tu předkládá sedmidenní plán, ke každému dni je tu jedna kapitola (na závěr je vše shrnuto do krátkých bodů), díky kterým si uvědomíte, jak se usebrat do sebe, jak lépe vnímat své okolí a náhle zjistíte, že i efektivněji řešíte problémy, svůj život a především efektivněji dýcháte. Že centrum emocí je opravdu v břiše, že dech, který vedeme různými částmi těla velmi dobře energizuje tělo... že náš uspěchaný život je úplně zbytečný.

Sváteční čas, druhé uvědomění
Druhé výrazné uvědomění u této knihy mne čekalo, když mi došlo, jak jedinečnou věc držím v ruce. Knih o různé moci vědomého bytí, okamžiku, přítomného žití, je na trhu velmi mnoho. Tato však přináší v první řadě pocit svátosti k tradiční čínské kultuře, a v druhé řadě taky trošku jiné návody z hlediska práce s dechem a všudypřítomného šálku dobrého čaje. Nakonec ten čajový obřad je tím největším dobíječem energie nikoliv kvůli čaji, ale kvůli tomu, co se děje kolem něj.

Opravdu mimořádná kniha, která stojí za nejen přečtení, ale především za vyzkoušení.