Umění předstírat

recenze

Umění předstírat (2015) 4 z 5 / Ivett7
Umění předstírat

Aly už nebaví, že je kluky neustále opomíjená a brána jen jako kamarádka nebo holka na vztah. Chce radikální změnu. Chce, aby ji kluci začali vnímat jako opravdovou holku - aby měli chuť si s ní jen tak nezávazně něco začít. A kdy jindy se změnit než v posledním ročníku střední školy? Nicméně jak Aly brzy zjišťuje, fyzická proměna a sexy hadříky k úplné proměně nestačí. Musí se změnit hlavně vnitřně, být více sebevědomá a nějak tu proměnu dokázat. A tak se rozhodne požádat svého kamaráda Brandona, aby předstíral, že spolu chodí. Nezávazně. Brandon souhlasí a tak se vžijí do svých rolí. Všichni spolužáci a kamarádi Aly proměnu i chození s Brandonem baští a berou na vědomí její radikální změnu osobnosti. Alyiným cílem k dovršení proměny je získat si školního krasavce Justina. Ale věci se trochu zamotávají. Co když předstírání přeroste v něco víc?

Na tuto knihu jsem se strašně moc těšila, protože jsem četla sérii Mé sladké šestnácté století od Rachel Harris a její další knihy jsem se nemohla dočkat. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala - oddechové letní čtení, nad kterým nemusíte moc přemýšlet a necháte se zkrátka jen okouzlit kouzlem knihy. Na Šestnácté století to z mého pohledu sice nemá, protože to je jedna z mých oblíbených sérií, ale i tak jsem si knihu moc užila.

Aly mi byla moc sympatická. Líbila se mi ta její operace Sex-appeal, jak se opravdu snažila změnit, jaké to pro ni bylo a v neposlední řadě jak se vyvíjel její vztah k Brandonovi. Brandona jsem si však ovlívila ještě víc. Ani moc nevím proč, ale jeho kapitoly jsem si užívala ještě víc. Hodně mě zaujal jeho životní příběh a jaké kvůli tomu zaujal názory, což je jedna z těch hlubších myšlenek knihy. Musím tedy říct, že už mě chvílemi rozčilovalo, jak si pořád nejsou schopni přiznat své city. Měla jsem sto chutí vstoupit do knihy a říct jim svoje. Ale to mě na tom zároveň bavilo :D

Pokud si chcete ještě teď na konci léta přečíst nějakou oddychovou knížku, která vám sice nepřinese nějaké hluboké myšlenky, ale jen vám zpříjemní den a vykouzlí úsměv na tváři, určitě mohu Umění předstírat doporučit. A už jsem moc zvědavá na druhý díl, který se má týkat Justina, což je moje fakt oblíbená postava.

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Podle kluků na fairfieldské akademii existují dva druhy holek – ty na trvalý vztah a ty na nezávazné randění a užívání si. Sedmnáctiletá Alyssa je rozhodně ten první typ – a upřímně touží to změnit. A tak zahájí svou radikální pro... více