Třetí případ Willa Trenta

recenze

Genesis (2009) 5 z 5 / HλNKA
Genesis

Třetí příběh s Willem Trentem už dle anotace slibuje trochu drsnější čtení. Ačkoli jsme si už u Karin zvykli na případy plné morbidnosti, nechutnosti i zvrácenosti, u Genesis už od prvního pohledu víte, že tahle kniha bude krapet pikantnější. A že taky byla! Moje osobní hranice, kdy mi začíná být u knihy zle, byla pokořena.

Do knihy jsem se pouštěla s velkým očekáváním i přesto, že jsem o obsahu netušila absolutně vůbec nic. Ale u Karin Slaughter je nevědomost ohledně děje jedině přínosem, protože právě díky mnohým nečekaným zvratům, vývoji ději, zápletkám a napětí, které absolutně nečekáte, teprve poznáte, co je to čtenářský zážitek!

Všechno začíná u Henryho a Judith, staršího manželského páru, jedoucího domů. Zdánlivě poklidná cesta autem končí prudkým strhnutím volantu ke straně, prasklým předním sklem a vystřelenými airbagy. A ženou ležící na silnici. Podvyživenou, pořezanou, znásilněnou a s otevřenou ránou na boku.

A nejen díky tomu se střetává Will Trent a jeho partnerka Faith Mitchellová s bývalou soudní patoložkou Sárou, snažící se definitivně uzavřít svou tragickou minulost. Souběžně s komplikovaným vyšetřováním, kterému minimum důkazů a záchytných bodů neumožňuje hnout se z místa, postupně poodkrýváme životy hlavních hrdinů.. Dokud Will v lese neobjeví podzemní kobku plnou výkalů, krve, mučících nástrojů a velkou lodní baterií. A další ženu.

Od této chvíle děj nabírá na akčnosti i tempu. Karin nás nenechá ani chvíli oddychnout a zahrnuje nás neskutečným vývojem celého případu až do poslední řádky. Začneme odhalovat další skryté dílky příběhu, které jsme doposud postrádaly, a díky nimž objevíme, kdo za skutečným peklem doopravdy stojí.

Nezbývá mi než knihu vychválit a doporučit ji všem milovníkům krimi, jež hledají knihu plnou propracovaných detailů, nabitou akcí, zvraty, překvapivými momenty, s pořádnou dávkou krutosti, nechutnosti a hrůzy. A přestože vám bude u čtení místy opravdu nevolno, nic vám nedovolí knihu odložit. Zaručuji vám, že se rozhodně nebudete nudit a na pytle do odpadkového koše už se nebudete koukat jako dřív!