Syrová pravda o komunistické tyranii.

recenze

Odpusť, Natašo! (2006) / Vierajana
Odpusť, Natašo!

Jedinečné svědectví, které vydal sirotek a odchovanec sovětské strany a vlády Sergej Kurďakov. Je to jedinečné svědectví o zvěrstvech, která praktikovala KGB řadu desetiletí na nevinných lidech z pověření stranou a vládou SSSR.
Dakov (Kurdakov) vedl přepadovou skupinu KGB a choval se ke křesťanům surově a krutě. Bez jakéhokoliv soucitu a výčitek svědomí... Až jednou se mu přihodilo, co nejméně čekal. Zamiloval se do jedné z obětí přepadovky. A tím začala cesta k jeho obrácení a milosti víry, kterou nakonec také přijal. Potom už ovšem nemohl pokračovat ve své špinavé práci, a tak začal přemýšlet o útěku ze SSSR. Měl vysokou funkci a věděl příliš mnoho, takže nesměl vyjíždět na západ.Na útěk se dlouho připravoval. Až se mu jednou podařilo v noci skočit z ruské lodi do moře a doplavat na americký kontinent. Ve svobodné zemi vydal svědectví o svém životě a poměrech, ze kterých utekl. Ruské tajné služby však po něm šly, protože se pro ně stal nebezpečným nepřítelem. Dakov žil ve svobodném světě jen 2 roky, pak byl odpraven kulkou.
Jeho příběh však už byl zveřejněn. Názvem "Odpusť, Natašo".
se Dakov obrací k dívce, kterou kdysi surově zbil na tajné schůzce pravoslavných křesťanů. Až do smrti na ni vzpomínal.
Tuto vzácnou knihu jsme znali už v ČSSR. Kdo znal praktiky StB u nás, nepochyboval ani málo o jeji pravdivosti.

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Kniha podle údajně skutečného příběhu (jehož realitu odmaskovává dokument Forgive Me, Sergei), který během svého života sepsal Sergej Dakov. Osud si se Sergejem již od malička zle pohrával. Otce nepoznal téměř vůbec a matka zemřel... více