Svieža, inšpiratívna a priateľská

recenze

Svetlo v nás: Ako prežiť ťažké časy (2023) 5 z 5 / Dragon
Svetlo v nás: Ako prežiť ťažké časy

Veľmi príjemné, inšpiratívne čítanie, pravdepodobne najmä pre ženy - Michelle sa prihovára, pôsobí ako priateľka, neprikazuje, nemoralizuje, ale na príbehoch, zážitkoch, skúsenostiach predkladá svoje rady a tipy, ako zvládať každodenný život.

MÔŽEM VÁM ponúknuť pohľad do môjho osobného kufríka nástrojov. Cieľom tejto knihy je ukázať vám, čo a prečo v ňom mám, čo využívam v profesionálnom a osobnom živote, aby som zostala vyrovnaná a sebaistá, a čo mi pomáha kráčať vpred aj v časoch, keď ma premáhajú obavy a stres. Niektoré z mojich nástrojov sú zvyky a cvičenia, iné sú hmotné veci a zvyšné sú postoje a presvedčenia vychádzajúce z mojej minulosti, zo skúseností a z ustavičného dozrievania.

Ako dešifrovať svoje strachy a zbaviť sa ich. Ako sa tešiť z maličkostí. Ako si budovať dobrý partnerský vzťah. Ako si udržiavať nadhľad, nenechať sa strhnúť a demotivovať, zničiť...
Práve tie návraty do svojho detstva, mladosti, do obdobia, keď žila ako prvá dáma v Bielom dome...spomienky na jej rodičov a výchovu, na to ako bola príliš vysoká a vytŕčala, ako bol jej otec ťažko chorý, ako sa snažila správne vychovávať svoje dcéry, ako tápala pri niektorých rozhodnutiach...to všetko ju poľudšťuje a približuje čitateľovi.

Ako stretnete svoju spriaznenú dušu, ak nepôjdete na to rande? Ako sa presadíte, ak neprijmete novú pracovnú ponuku alebo sa nepresťahujete do nového mesta? Ako sa môžete učiť a rásť, ak vám strach bráni odísť z domu na vysokú školu? Alebo vystúpiť pred miestnosťou plnou ľudí, vycestovať do cudzej krajiny či spriateliť sa s niekým, koho farba pleti sa odlišuje od vašej? Tam, kde sa stretávame s niečím neznámym, sa zvyčajne črtá nová príležitosť. Ak sa rozhodnete nepodstúpiť riziko, ak nezdoláte niekoľko záchvevov strachu, oberáte sa o príležitosti na zmenu. Môžem si dovoliť posunúť hranice svojho sveta?

Michelle Obamová rozhodne má čo ponúknuť. Veľa si toho zažila ako čierna, spomína aké to mávali ťažké, zložité, najmä jej starí otcovia... 8 rokov prežitých po boku afroamerického prezidenta... stretávala a diskutovala s ľuďmi z celého sveta, politikmi, celebritami, vedcami, ale aj bežnými ľuďmi. Videla, že všetci máme niektoré črty podobné, pýtame sa na rovnaké otázky: ako si vytvoriť zmysluplné vzťahy? ako milovať a byť milovaný? čo znamená udržať si nadhľad, keď sa cítime skľúčene?
Práve o tom je jej kniha. O tom sú jej príbehy, ktoré baví čítať, ale zároveň vás niečo učia, inšpirujú a možno podnecujú konať. Povzbudzujúca, jednoduchá, príjemná a priateľská. Taká je Michelle Obamová v knihe Svetlo v nás.

Svetlo v nás: Ako prežiť ťažké časy Svetlo v nás: Ako prežiť ťažké časy Michelle Obama

V inšpiratívnom pokračovaní oceňovaných memoárov Môj príbeh sa bývalá prvá dáma Spojených štátov Michelle Obamová delí o praktické postrehy a účinné stratégie, ako si udržať nádej a rovnováhu v dnešnom svete plnom neistoty. Na ... více