Svetlo v nás: Ako prežiť ťažké časy

Svetlo v nás: Ako prežiť ťažké časy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504976/bmid_svetlo-v-nas-7Sv-504976.jpg 4 10 3

V inšpiratívnom pokračovaní oceňovaných memoárov Môj príbeh sa bývalá prvá dáma Spojených štátov Michelle Obamová delí o praktické postrehy a účinné stratégie, ako si udržať nádej a rovnováhu v dnešnom svete plnom neistoty. Na veľké výzvy života neexistujú jednoznačné riešenia ani vyčerpávajúce odpovede, no Michelle Obamová verí, že všetci môžeme nájsť a využívať súbor nástrojov, ktoré nám pomôžu zvládnuť dobu plnú zmien a udržať si rovnováhu v ťažkých časoch. V knihe Svetlo v nás nadväzuje priamy a úprimný dialóg s čitateľmi a uvažuje o otázkach, s ktorými zápasia mnohí z nás: Ako si vybudovať pevné a úprimné vzťahy? Ako objaviť silu a vytvoriť si vzťahy s druhými napriek našim odlišnostiam? O aké nástroje sa môžeme oprieť, ak zápasíme s nedostatkom sebadôvery a pocitom bezradnosti? Čo robiť, keď je toho na nás priveľa?... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Light We Carry: Overcoming in Uncertain Times , 2022

bigbabe
02.01.2024 2 z 5

Malinko jsem snížila průměrné hodnocení, ale ono se s počtem hodnocení zase zvedne. Kniha i osobnost je zajímavá, ale postupujícími kapitolami jsem se nemohla ubránit tomu, jak je to americké. V porovnání s příběhem Madeleine je to jiné kafe, jiná doma. Neřešilo se vše přes psychoanalitiky, jako zřejmě dnes.

maryzka
08.11.2023 5 z 5

Kniha mě zaujala proto, že není egoistická, nabubřelá jak psávala paní Ivana Trumpová. Popisuje svůj život v soukromý. pracovní, společenský sféře, popisuje situace do kterých se dostala ona a může se do toho dostat každý z nás. Poskytla návod jak se s těmi situacemi vypořádala.

Dragon
02.08.2023 5 z 5

Michelle Obamová rozhodne má čo ponúknuť. Veľa si toho zažila ako čierna, spomína aké to mávali ťažké, zložité, najmä jej starí otcovia... 8 rokov prežitých po boku afroamerického prezidenta... stretávala a diskutovala s ľuďmi z celého sveta, politikmi, celebritami, vedcami, ale aj bežnými ľuďmi. Videla, že všetci máme niektoré črty podobné, pýtame sa na rovnaké otázky: ako si vytvoriť zmysluplné vzťahy? ako milovať a byť milovaný? čo znamená udržať si nadhľad, keď sa cítime skľúčene?
Práve o tom je jej kniha. O tom sú jej príbehy, ktoré baví čítať, ale zároveň vás niečo učia, inšpirujú a možno podnecujú konať. Povzbudzujúca, jednoduchá, príjemná a priateľská. Taká je Michelle Obamová v knihe Svetlo v nás.