Spíše Dvůr slz a hněvu

recenze

Dvůr mlhy a hněvu (2017) 5 z 5 / violet1313
Dvůr mlhy a hněvu

Tak tato pastva pro oči a duši je za mnou. Ačkoli při prvním pohledu na téměř sedmi set stránkové monstrum člověku prolétne hlavou spíše: ,, Tímhle bych někoho zabil," než ,,Tak tohle si potřebuji přečíst.", knihu jsem přečetla za pět hodin. Ano dámy a pánové, opravdu jsem si sedla a knihu přečetla. Ale protože Vás asi doba, za kterou jsem příběh de facto snědla , nezajímá, přejdeme k pořádné recenzi.
PŘEDEM UPOZORŇUJI, ŽE RECENZE OBSAHUJE SPOILERY PRVNÍHO DÍLU, protože je to sakra díl druhý a pokud jste jedničku nečetli, co tady děláte?

Ve zkratce tedy ANOTACE:
Druhý díl v sérii Dvůr trnů a růží ( v originále A Court of Thorns and Roses - neboli ACOTAR), který provází Feyre - dívku, která pro lásku ztratila téměř všechno, včetně hrdosti, mentálního zdraví a vlastně na pár minut i života- jejími dalšími dobrodružstvími, nyní v těle vznešené víly.
Kromě vzpomínek na hrůzy, které se Pod Horou udály, si s sebou nese i smlouvu a pouto s Rhysandem, vládcem Nočního Dvora a největším nepřítelem svého milovaného Tamlina.
Pomalu ale jistě zjišťuje, že její nový nesmrtelný život bude ještě těžší, než její smrtelný , a že to, co prožila byl jen začátek.

A nyní MŮJ NÁZOR:

Pane na nebi. Tímto bych začala. Jestli jste si jen na chvilku mysleli, že byl první díl dobrý, připravte se na smrt. Přijde mi, jako by byl ACOTAR pouhým prologem k tomu, co se událo v této knize. Nenapadá mě nic, co bych mohla vytknout autorce a tomuto skvostu, bez toho, abych spoilerovala, protože sakra.
Nově představené postavy nyní považuji za nejlepší přátele ( a pár z nich za svoje druhy, bodří už vědí).
Opravdu jsem nečekala, že by se v knize stihlo stát tolik věcí a přesto jsem seděla, četla a dělala si přestávky jen na otírání slz. A že jich bylo!

Všem vřele doporučuji. Ne, škrtněte to. Všem cpu do rukou a před obličej. Čtěte tuhle knihu, milujte ji a plačte se mnou.

_________________________________________
Dobrá, tohle není zrovna dobrá recenze, ale je těžké sepsat svoje pocity a přitom nevyzvonit do světa, co se stane, takže si važte mé snahy.

Šest hvězdiček z pěti.