Neobyčejní aneb jak se (ne)stát superhrdinou

recenze

Neobyčejní (2017) 5 z 5 / violet1313
Neobyčejní

,,Dva kamarádi se rozhodnou získat superschopnosti." To bylo první, co mne napadlo, když jsem si přečetla pár zahraničních recenzí.
A další, co mne napadlo, bylo: ,, Jak to, že má tak vysoké hodnocení?" Jakmile se mi kniha ale dostala do rukou, pochopila jsem proč.

Samotný koncept NO jakožto NeObyčejných lidí byl skvěle popsán a vymyšlen, hlavní postavy se mi zhmotnily před očima a já nemohla uvěřit tomu, jak skutečné se zdály a to nemluvím o samotném stylu psaní.

Schwabová odvedla neuvěřitelnou práci, co se psaní týče. Další věcí, kterou jsem opravdu uvítala, bylo to, že kniha nepatří do žádné série. Ačkoliv po jejím přečtení bych byla raději, aby napsala alepsoň dalších pět.

O ČEM TEDY KNIHA JE?
Kniha je vyprávěná asi ve třech časových pásmech. Dva mladíci - Victor a Eli- kteří jsou chytřejší, než je zdrávo, se rozhodnou získat superschopnost a stát se NO - osobami, které po klinické smrti vykazují známky schopností, které ostatní nemají.
Podniknou pro to spoustu nebezpečných kroků a pokus se podaří, ale za cenu, která možná převyšuje to, co získali.

O deset let později už o sobě nesmýšlí jako o kamarádech. A jejich hlavním cílem je zabít toho druhého.

•••

První, co musím na zápletce ocenit je, že v ní není žádná velká romantika. Nic se neděje ve jménu lásky až za hrob. A další plus? Victor a Eli nejsou žádní hrdinové, tento příběh je o padouších. O padouších, kterých se svět jej tak nezbaví.

Byla jsem unešená. Knihu jsem přečetla na posezení a nacpala bych ji do ruky asi každému, kdo by se naskytl a cpu ji i Vám!

Čistých 5/5
Rozhodně o NeObyčejných budu asi navždycky smýšlet jako o jedné z nejlepších knih, která se mi dostala do ruky!