Skvělý thriller na propršené dny

recenze

Vězeňkyně (2023) 4 z 5 / strana394
Vězeňkyně

Další kniha od B. A. Parris a jsem nadšená.
V této knize sledujeme osud Amélie, která po smrti svého otce odcestuje v 17 letech do Londýna, aniž by měla peníze, práci nebo kde spát. Má štěstí, že narazí na Carolyn, která ji pomůže se dostat na nohy a díky jejím přátelům se seznámí s okouzlujícím šéfem časopisu Nedem, pro kterého později začne pracovat. To ale ještě netuší, že Ned neni tím za koho se vydává.

Stejně jako v knize Za zavřenými dveřmi zde máme hlavní hrdinku, která se díky nešťastným okolnostem (jak už název napovídá) stane vězenkyní v jednom domě. Přesto se ale kniha zabývá jiným tématem, než je tomu u již zmíněné knihy. Příběh byl neskutečně čtivý, hlavní hrdinka si na svůj mladý věk vytrpěla opravdu hodně. A já mohla jen žasnout nad tím, jakým stylem se vypořádala s oním uvězněním. Ale víc už vám prozrazovat nebudu

Určité pasáže na konci knihy se mi líbily. Zvlášť jak nám autorka vše do detailu zpětně popsala. Měla to opravdu dobře promyšlené. Bohužel jsem ale čekala nějaký lepší konec, čekala jsem něco z čeho si sednu na zadek. I tak jsem ale s autorčinou novinkou velice spokojena a vřele vám ji doporučuju.

Hodnocení: 3,9/5

Za knihu moc děkuji nakladatelství Albatros media.

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu. Amelie se o sebe vždy uměla postarat – když v šestnácti letech osiřela, vybudovala si nový život v Londýně. Tam se taky seznámila s okouzlujícím miliardářem Nede... více