Šestnácté narozeniny, šestnácté století

recenze

Mé sladké šestnácté století (2013) / Vendy 96
Mé sladké šestnácté století

Téměř šestnáctiletá Cat Crawfordová, správná Američanka odlétá na rodinný výlet do Florencie se svým slavným otcem režisérem a jeho přítelkyní Jennou. Jenna už plánuje Cat obrovskou oslavu jejích šestnáctin, ale Cat by nejraději nic neslavila.
Cat miluje umění a při jedné prohlídce památek ve Florencii se přenese v čase rovnou do šestnáctého století a stává se z ní signorina se jménem Pazienza D'Angeli.
Nejdřív je pořádně zmatená (kdo by nebyl?) ale postupně se tu začíná zabydlovat. Nezbytný pomocník v minulosti je její kouzelný batůžek s dívčími vymoženostmi z jednadvacátého století.
A postupně tu začínají velká dobrodružství..

O této knize jsem toho hodně slyšela, tak jsem se chtěla sama přesvědčit jaká tedy doopravdy je. Samotná kniha - obálka je nádherná, která určitě zaujme mnoho dívek. Ale příběh, ten mě příjemně překvapil. Čekala jsem nějaký klasický dívčí příběh, ale opravdu jsem se mýlila! Rozhodně vás překvapí, zasmějete se, ale budete i doufat, že vše dobře dopadne a zda se vůbec Cat vrátí domů. Je to ideální oddychové čtení. Přestože já nemám moc ráda cestování časem, protože mi to nepřijde moc reálné, tak tady mi to tak nevadilo.
Autorka Rachel Harrisová píše krásně, čtivě, já jsem měla pocit jako bych se procházela Florencií vzájemně s Cat.

Tuto knihu tedy určitě doporučuji spíše dívkám. Nedávno vyšel i druhý díl - Příběh dvou staletí. Ten si určitě v nejbližší době přečtu, jsem zvědavá, jaké bude pokračování.
Úplným závěrem: pokud se rádi zasmějete, nevadí vám trocha romantiky a 250 stránek oddechového čtení, tuto knihu vřele doporučuji.

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný... více