Romantika okořeněná mafií

recenze

Sempre – Navždy (2015) 4 z 5 / Wendulka
Sempre – Navždy

Recenze je primárně zveřejněna na webu autorky uvedeném v profilu.

J. M. Darhower je americká spisovatelka romantických knih. Je autorkou Sempre, romantické série z mafiánského prostředí. Dále je autorkou paranormální romantické série s názvem Extinguish nebo série Monster in His Eyes. Se svou rodinou žije v malém městečku v Severní Karolíně. Přiznává také svou závislost na sociálních médiích a ve volných chvílích se zabývá politikou a lidskými právy.

Sedmnáctiletá Haven nežije takový život, jako její vrstevnice. Neví, co to je chodit do školy, do kaváren s kamarádkami, do kina, do divadla. Žít obyčejný život. Neví, co je to svoboda. Je plně závislá na svém pánovi a může je to, co jí on sám řekne. Musí tvrdě pracovat a pokud ne, pak je tvrdě trestána.
Jednoho dne se však na ranči, kde Haven pobývá, objeví zničehonic doktor DeMarco a dívku chce koupit. Haven je tak postavena před rozhodnutí, zda začít žít úplně jiný život nebo zůstat se svou matkou.

DoktorDeMarco se podíval na hodinky. \"Myslíš, že dokážeš jít? Měli bychom brzy vyrazit.\"
\"My?\"
\"Ano, odteď budeš bydlet u mě.\"
Zavrtěla hlavou a trhla sebou, když bolest ještě zesílila. \"Nemůžu opustit svoji mámu. Potřebuje mě!\"

Nakonec se vydává do domu doktora DeMarca, kde prožívá úplně jiný život než ten, na který byla zvyklá. Ale nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá a i ona musí čelit nebezpečí, která z jejího příchodu do domu DeMarcových plynou.

Dojmy z knihy jako z celku mám rozporuplné. Na jednu stranu dávám velké plus za propojení romantického příběhu s mafiánským podsvětím, takže to není čistě jen romance. Protože, řekněme si to upřímně, pokud by zde mafiánská prostředí nebylo, tak by to byl opravdu jen další z celé škály románů zabývajících se jedním a tím samým. Tím, že autorka tento příběh \"okořenila\" mafií se z něj stává už trochu jiná liga, otázkou však zůstává, jestli to stačí. V knize je pár pasáží, které dokáží čtenáře opravdu zaujmout. Bohužel převažovaly ty, o kterých se to říci nedalo (alespoň v mém případě) a to je také jeden z důvodů, proč jsem knihu četla asi měsíc (ne-li déle). Další věcí je tloušťka knihy, protože napsat young adult na více než 500 stran, to už chce odvahu. Ta autorce zřejmě nechyběla, ale dostatečné téma pak už ano. V knize jsou pasáže, které vám nic neřeknou. Neposunou děj dále, ten stále stojí na místě, jakoby usnul. A to v knize, která je určena pro mládež prostě nejde. Tam musí děj odsýpat, plynout, musí se tam pořád něco dít.

Navzdory všemu příběh jako celek zase tak špatný nebyl a možná, že si přečtu i další díly, přece jen mě kniha zaujala alespoň do té míry, že jsem na další osudy Haven zvědavá, Možná, že další díly předčí mé očekávání a já si tuto sérii zařadím mezi oblíbené. Kdoví.

Za co musím určitě přidat body, je obálka. Růže a revolver na bílém pozadí doplněné o krev zaujmou jistě na první pohled i když nevím, zda se ke knize zase až tak hodí.

Každopádně, pokud máte rádi průměrné YA knihy, okořeněné něčím novým (v tomto případě mafiánským prostředím) a nevadí vám obsáhlejší knihy, co se stran týče, zkuste Sempre a uvidíte, jaký názor na knihu budete mít sami. Já zastávám názor, že nikdy by si člověk na knihu neměl dělat ucelený názor, pokud ji sám nepřečetl.