RC: První stříbrná kniha snů

recenze

První stříbrná kniha snů (2014) 5 z 5 / Nelin
První stříbrná kniha snů

Autorka se pustila do úplně jiného tématu, ale nezklamala mě, právě naopak! Zabijte mě, ale já to musím udělat. Musím Silber porovnat s Drahokamy.
Upřímně, kdo nečetl, nebo alespoň nezná Drahokamy, měl by to okamžitě napravit, protože je to dokonalá série! První stříbrná kniha snů je však úplně o něčem jiném. Je o snění. A je dokonalá. Silber je kniha, která se dá s klidem přečíst za jednu noc, což je také můj případ. Nehodlala jsem jí odložit, dokud jsem nedočetla poslední stranu a pak skoro brečela, že už je konec a musím čekat na další díl.

Styl psaní je úplně stejný. Ve všech knihách téhle mé milované autorky se vždy odehraje tolik věcí, ale přesto se neděje vlastně vůbec nic. /Kerstin dokáže psát tak poutavě, že i kdyby popisovala kliku od dveří, budu do knihy zažraná až do ráda./ Když se nad tím zamyslím, v této knize se stalo jen pár opravdu důležitých věcí, ale přesto jsem se od stránek nemohla odtrhnout. Děj nikdy nestojí, nikdy není nudný a jak už jsem zmínila, vždycky se tam něco děje, ale vlastně vůbec nic. Stejné to je i v Drahokamech, ale Silber je podle mě lepší. Těch 350 stránek jsem překonala během pár hodin. Jelikož je to napsané lehce, čte se to úplně úžasně!

Jako v žádné knize od Gierové, ani zde nechyběla láska, fantazie, nápad a originalita. Obdivuji jí. Ona má svůj styl, který si dokáže za každou cenu prosadit. Vždy přijde s něčím originálním a já jen vrtím hlavou, jak na to přišla.

Liv je tichá dívka, která spolu se svou sestrou procestovala kus světa, neboť se často stěhovaly kvůli matčinu zaměstnání.Okamžitě jsem si jí oblíbila. Stejně jako všechny postavy, byla obyčejná. Prostě normální holka s brýlemi.
Henry je tajemný zdá se, že také asi romantik. Ráda bych se o něm trochu rozepsala, ale to by vedlo ke spoilerům a to niko nechce. Tohohle kluka jsem si okamžitě zamilovala. Na konci knihy v příloze mě trochu bodlo u srdce, protože autorka dala najevo, že asi nic nezůstane tak hezké, jako na konci tohoto dílu.
A osoba, kterou nenávidím ze všech nejvíce, je Florence. Takového člověka bych nikdy nechtěla potkat. Tak trochu sebestředná, majetnická a arogantní. Ovšem taková postava v dobré knize být prostě musí.

Silber je plný tajemství. Vždycky po pár kapitolách se tam objeví blog Plesky třesky, který píše jistá Screcy.

"Pro ty nové: Nepokoušejte se zjistit, kdo jsem, doteď se to nikomu nepodařilo."

(Liviina sestra Mia se jí pokouší odhalit, ale můžu prozradit, že se jí to prozatím nepodařilo!)
To je další skvělý a originální nápad! Prokládat kapitoly takovými blogy, jehož články se zabývají drby o studentech. Kolikrát jsem se i smála, ale to i u obyčejných kapitol.

Teď bych to asi mohla shrnout, že?
První stříbrná kniha snů naplnila mé očekávání a ještě víc. Už od začátku jsem věděla, že to bude trhák a další má srdcovka a vůbec jsem se nemýlila. Jsem nesmírně ráda, že tato kniha zaujala místo v mé knihovničce. Nemohu jinak, než doporučit dál, opravdu stojí za to.

Obálka je vynikající! Takhle dokonalý vzhled by měla mít každá kniha. I když se na obálku díváte hodinu, pořád na ní je něco zajímavého, něco, co můžete obdivovat. Je snová, přesně jako příběh. Nic neprozrazuje, ačkoliv je to takové malé zrcadlo obsahu. Není přeplácaná, je jednoduše dokonalá! :)

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť... více