RC: Druhá stříbrná kniha snů

recenze

Druhá stříbrná kniha snů (2015) 5 z 5 / Nelin
Druhá stříbrná kniha snů

Od té doby, co jsem dočetla první díl, jsem se strašně klepala natěšením na další. Očekávala jsem něco velkého a tajemného. Chtěla jsem Druhou stříbrnou knihu snů už mít konečně doma. Nyní ji doma mám, již přečtenou. Odložila jsem ji do knihovny a rozhodně se k tomuhle příběhu chci někdy vrátit. Mé očekávání nebylo zbytečné, protože tahle kniha je jednoduše úžasná. Četla jsem od rána do večera a nedokázala jsem se od knihy odtrhnout.

Musím uznat, že Kerstin je fakt třída, neboť je už téměř pravidlem, že druhé díly nejsou tak dobré jako ty první, ale tady to je jinak. Nemohu sice tvrdit, že První stříbrná kniha snů je špatná oproti Druhé, to vůbec, ale jsou podle mě na stejně úrovni. Jsou dokonalé. Já tuhle autorku obdivuji a doufám, že jí nikdy neopustí Múza a bude ve své kariéře pokračovat co nejdéle.

Styl psaní je úžasný. Ta kniha vás doslova pohltí. Jak už jsem zmiňovala, četla jsem od rána do večera, tedy pokud mi to bylo umožněno. Těch cca 400 stran jsem přečetla za víkend, což už něco vypovídá, neboť já poslední dobou jsem takový zlenivělí čtenář.

Co se postav týče, jsou dokonalé. Každá má něco. Liv je statečná a pro své blízké je ochotna bojovat. Mia, Livina sestra, je věčně nad věcí, ráda si hraje na rebelku. Grayson, toho mám asi nejraději, on dokáže odpustit a postavit se svému dvojčeti Florence, což je mimochodem pěkná mrcha, jen aby se zastal Liv s Miou, svých nevlastních sester. A nakonec Henry, toho mám také ráda, i když je asi trochu moc tajemný na můj vkus.

Postav tam je celá řada, ale v žádném případě jsem se do toho nikdy nezamotala, opět musím podotknout, že Kerstin je geniální.

Celkově tuhle sérii chci doporučit všem, kteří ocení dobré a tajemné fantasy, při kterém se budete klepat napětím. Řekla bych, že tento příběh se nejvíce bude líbit čtenářům od těch 13ti až do 18ti let, ale není to pravidlem.

Obálka je hezká. Líbí se mi, i když bych možná zvolila trochu jinou barvu, přece jen u předchozího dílu se mi ten přebal líbil více.

Avšak desky jako takové jsou nádherné. Zdobí je gepard. S obálkou jsem ale spokojená. :)