RC: Můj život u sousedů

recenze

Můj život u sousedů (2014) 3 z 5 / Nelin
Můj život u sousedů

Tuhle knihu jsem si vysnila a neskutečně moc se na ní těšila. Ani nevím, co jsem od ní očekávala, ale už po pár kapitolách jsem zjistila, že tohle nebude můj šálek kávy. Nejde o to, že by mi nesedl děj nebo postavy, ale styl psaní.
Kniha není napsaná tak, že by se nedala číst, ono to celkem jde, ale ne nadlouho. Tohle prostě není ten typ knihy, která se "přečte sama" za pár hodin, alespoň dle mého názoru. Můj život u sousedů jsem louskala pěkně dlouho.

Musím uznat, že občas to bylo celkem i napínavé. Postavy, ke kterým se dostaneme za okamžik, prožívaly perné chvíle a u těchto částí jsem se nad dějem musela zamyslet a prostě si to představit, ale to se mi stalo málo krát.
Můj život u sousedů je oddechovka ideální pro léto a nenáročné čtenáře. Kapitol je padesát tři, což by bylo v pohodě díky počtu stran, ale já bych některé úseky vyškrtla a knížku ztenčila, protože se mi občas zdálo, že autorka neví, o čem psát, tak ťukala do klávesnice to, co jí zrovna napadlo...

Postavy jsou to nejlepší na knize. Jsou skvělé. Každá postava tam hraje určitou roli a má svou originální povahu. Díky nim by se dalo říct, že je to příběh ze života - jsou jako živé, když to mám tak špatně napsat.
Samantha je 17ti letá dívka. Už 10 let pozoruje své sousedy, kteří žijí jiným životním stylem, než ona se sestrou a mamkou, která Garrettovic rodinou opovrhuje. Samantha je milá a sympatická blondýnka. Miluje plavání a noční oblohu. Nemůžu sice tvrdit, že jsem si jí oblíbila, to ne, ale nebyla mi nijak protivná, jen mi nepřirostla k srdci.
Jase - usměvaví opravář všeho druhu. Pochází z rodiny Garrettů a je to právě on, do kterého se Sam zamiluje a on do ní. Už od první chvíle se dalo čekat, že to tak dopadne. Jase je fajn kluk. Pracovitý a odhodlaný. Jeho nebylo těžké si oblíbit.

Najednou mi dojde, že s Jasem můžu být, kým chci.

Tim je další úžasnou postavou v této knize. Je to bratr nejlepší kamarádky Sam. Z pár vzpomínkových odstavců čtenář může poznat, že Tim byl v minulosti úplně jiný. Pak se chytl špatných lidí a stala se z něj troska. Je na marihuaně i tvrdých drogách a z každé práce ho vyhodí.
Myslím, že jsem Tima měla a mám ráda. V realitě by mi byl asi nepříjemný, ale takhle, když o něm čtu, je to něco jiného.

V knize bylo strašně moc postav, až jsem se v tom občas ztrácela, ale ani ty vedlejší nepodstatné postavy nebyly jen loutkou příběhu.

Na můj vkus tam byla příliš uspěchaná ta jiskra mezi Sam a Jasem. Byla téměř neznatelná. Podle mě to vzali moc rychle a takové ty nepodstatné části děje se táhly přes celou dlouho kapitolu a možná ještě déle. Pak po těch dvou seti stranách se to už docela zmírnilo a vydržela jsem číst delší dobu, ale ne o moc.

Konec je jako u většiny románků... romantický? No, je to spíše pokus o romantický konec.

A abych to shrnula: Knihu bych doporučila nenáročným čtenářům nebo těm, kteří si chtějí počíst jen tak u šálku kávy. Myslím, že by se mohla dostat do rukou lidem od těch 13ti let výše. Můj život u sousedů je ten typ, který vám musí zaručeně sednout, jinak se u toho nudíte asi podobně, jako jsem se nudila já. Za pokus to stojí, neboť já jsem moc ráda, že tenhle kousek v knihovně mám.

Obálka: Úžasná fotografie zapadajícího slunce a náznaku polibku díky dvěma párům nohou - Sam a Jase. Název viditelný a i přesto téměř nenápadný a nerušící. Myslím, že obálka je velice povedená. :)

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Garrettovi jsou všechno to, co Reedovi nejsou – hlasití, chaotičtí a láskyplní. A Samantha Reedová nemůže odolat a každý večer tuto úžasnou rodinu pozoruje ze svého střešního okna a touží být jednou z nich – vymanit se z područí d... více