Prokletý princ

recenze

Prokletý princ (2017) 4 z 5 / Channach
Prokletý princ

„Snažila jsem se tě varovat. Řekla jsem ti, že tě tihle Royalové zničí, ale ty jsi neposlouchala.“

Prokletého prince jsem po Papírové princezně otevírala velice nadšeně. Musím se přiznat, že jsem byla ze začátku trochu zklamaná a měla jsem pocit, že autorky nedodržely vysoko nastavenou laťku. Jaký byl můj údiv, když jsem se ze světa Royalů musela vynořit, zjistila jsem, že jsem na straně 140 ani nevím jak, a navíc jsem se na návrat „do paláce“ moc těšila. Asi to s tím mým zklamáním nebylo tak horké. :-)

Nakonec jsem celou knihu zhltla za jeden den – i během vysílání atletiky!!! A prý, že se nedá sedět jedním zadkem na dvou židlích… Holky opravdu umějí psát krásně živě. Napětí i příběh gradují a autorky se zdají být tak trochu mršky, protože nám Royaly v tom nejlepším vytrhnou z ruky. A já opět volám: „Nutně potřebuji další díl!“

„Ach, má paní. Prosím, dovolte mi vložit svůj meč do vaší komnaty rozkoše. Dovedu vás k výšinám, o nichž se smrtelníkům ani nesní.“

Vztah Reeda a Elly pro mě byl, z pochopitelných důvodů, jaksi v útlumu. Proto jsem se mohla soustředit na vedlejší postavy. Musím říct, že mě velice zajímá Val a jen čekám, kterého hříšníka uloví a napraví. Jo, jsem romantik. Moc jí držím pěsti a Tam je idiot. Callum mě oproti prvnímu dílu velice mile překvapil a vyšvihl se mezi postavy, kterým fakt držím a jež obdivuji. A zajímá mě také Gideon. Jen škoda, že se nevyznám ve všech těch holkách…Abby, Sav, Lauren… jako jo, umím si v nich udělat pořádek, ale musím vždycky přemýšlet která je která. Jen Jordan je jasná.

Pokud bych měla knize něco vytknout (prostředí a uvěřitelnost nevytýkám, kdybych nechtěla utéct z každodenního života, tak takové knihy nečtu, toto je jejich účel a kniha ho plní skvěle), byla by to přílišná dospělost a kladnost hlavních postav. Ještěže Reed má aspoň nějaký ten vroubek. Ale docela věřím tomu, že dětičky milionářů jsou „předupníky“ a docela se vyznají v drogách a nudu zahánějí nezákonnou činností.

Nakladatelství nemůžu vytknout nic. Skvělý překlad, pěkná čeština, bez chyb. Jednička s hvězdičkou. Našla jsem jen jeden případ „každý jeden“ a jsem ochotná přivřít po první části tohoto anglikanismu obě oči a zbytek nevnímat.

Doporučuji k přečtení celou sérii Royalů. Druhým dílem nezačínejte, o hodně byste se připravili. A můžete si rovnou objednat v předprodeji i třetí díl, ten vyjde v září, protože vám ručím za to, že ho budete chtít… budete ho potřebovat.