Předtím a Potom

recenze

Hledání Aljašky (2013) 5 z 5 / Sabcens
Hledání Aljašky

Hledání Aljašky je moje druhá kniha od Johna Greena. Po Hvězdy nám nepřály , které nasadily laťku hodně vysoko, jsem nemyslela, že může přijít ještě lepší kniha. Ale opak byl pravdou. Zatím co ,,Hvězdy'' jsem louskala neskutečných 14 dnů (což je na 240ti stránkovou knihu docela hanba), ,,Aljašku'' jsem měla přečtenou během tří dnů, neboť jsem se od ní prostě nemohla odrhnout.

Příběh Milese Haltera začíná na jeho rodné Floridě. Ten se rozhodne odjet hledat Velké možná na internátní školu Culver Creek. Po příjezdu si jeho otec neodpustil ponaučení o žádném alkoholu, kouření a drogách. Pokoj sdílí s Chipem Martinem, ale nikdo jiný mu neřekl jinak než Plukovník. Ten Milese překřtí na Válečka (protože je hubený) a seznámí ho s Aljaškou. A tak začaná hledání velkého možná. Váleček zjistí, že vše není jen o posledních slovech a najednou se dostane do party kamarádu se kterými je legrace a dojde i na alkohol a kouření. Potom už nic není jako dřív.

Kniha je rozdělená na Předtím a Potom. Já jsem si knihu pořídila aniž bych si přečetla anotaci, takže mě to docela překvapilo. Pořád jsem přemýšlela, co to Potom může být, a jak je možné, že se vše změní. Co se stalo mě upřímně dost zaskočilo a jistým způsobem i zasáhlo.

Musím uznat, že Hledání Aljašky na mě neskutečně zapůsobilo a určitě si ji ještě jednou přečtu. Všechny hlavní hrdiny bych chtěla za přátelé a nehorázně mi přirostli k srdci. Neboť při sobě prostě stáli a i ''potom'' si k sobě našli cestu zpět. Není to jen kniha o přátelství, lásce a ztrátě, ale také vás donutí zamyslet se nad věcmi mezi Nebem a Zemí.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem me... více