Pokračování skvělé série případů Leo Wechslera

recenze

Mrtvá z Charlottenburgu (2024) 5 z 5 / Thomasso23
Mrtvá z Charlottenburgu

Další případ Leo Wechslera je tady a s ním i má recenze na tuto knihu. Je to jedna z dalších velmi povedených detektivek, které se čtou samy. Příběh je opět zasazen do období po první světové válce, konkrétně 1923. Obsahem tohoto dílu není jen samotné vyšetření vraždy, ale i několik vedlejších epizod ze života Leo Wechslera. Spisovatelka do tohoto příběhu velmi citlivě zasadila historické události. Oceňuji zejména velmi promyšlený příběh, který vás opravdu nebude nudit. Vyšetřuje se vražda doktorky, o jejíž vyšetření požádal její vlastní synovec. Ze začátku se vyšetřovatelé nemají téměř čeho chytit. Ale jakmile přibývají indície, je to čím dál napínavější. Epizody i ze soukromého života kriminalistova života skvěle doplňují již tak velmi zajímavý děj. S Leo Wechslerem vyšetřuje vraždu mladý židovský muž Sonnenschein. Zde můžete i dost nepříjemně zažít problémy židovské komunity v Německu, kdy se začne v politice angažovat Adolf Hitler. Samotné rozuzlení případu již nechám samotnému čtenáři, byla by škoda přijít o tak parádní zážitek, jaký jsem měl já.