Podíl viny

recenze

Podíl viny (2022) 5 z 5 / EvikU.
Podíl viny

První díl série ze které jsem nejdříve ochutnala třetí díl a zjistila, že mi tak moc chutná, že musím mít všechny díly.

Kapitán Hana je povolána k vraždě mladého muže. Záchranku zavolala Aneta, která otcovou pistolí zastřelila souseda. Byla to nehoda. Sebeobrana, v domnění, že jde o lupiče?

I když se zdá všechno jasné, vyšetřovatelům na tom něco nesedí. Do týmu k Haně je přiřazen i David, který má problémy s pitím, ale je skvělý vyšetřovatel. Jenže David a Hana se znají už z dřívějška

Líbí se mi styl psaní autorky, to jak postupně odkryvá další skutečnosti a nejvíc se mi asi zamlouvá tím, že její detektivní příběh je proložený osobním životem vyšetřovatelů. Jejich problémů v osobním životě. Protože i detektivové mají děti, rodinu, přátelé a neřeší jen případ.

Příběh vás tak mnohem víc vtáhne do děje. Je lidský, přirozený a napínavý. A nemusí se řešit celou knihu jen vražda. Konec a epilog mě překvapil i když se přiznám, že jsem ho tušila.

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, což je částečně tím, že mám teď čas číst, ale hlavním důvodem, že jsem si knihu moc užila.