Pekelná jízda mistra Kulhánka

recenze

Vyhlídka na věčnost (2011) 3 z 5 / vorenus
Vyhlídka na věčnost

Hrdinou knihy je pan mluvčí, který dostává od distribuované banky úkoly na které běžný smrtelník jen těžko stačí. Eliminovat jednu nechvalně proslulou sektu, když má v patách tajné služby několika států to chce opravdu výjimečné schopnosti a těch má pan mluvčí na rozdávání. To je ovšem jen pouhý začátek, protože potom nás čeká doslova cesta do samého nitra země a bude to opravdu pekelná jízda.

Začátek knihy byl opravdu famózní a je škoda, že to tempo nevydrželo až do samotného konce. Ne že by šlo o vyloženě špatné čtení, ale některé pasáže mi prostě nesedly. Ale i tak jsem se při pasážích o strýčcích skvěle bavil a začínal tušit, co jsou zač. Už jen kvůli tomuhle rozuzlení stojí za to číst. A i propojení časových linek se povedlo i když jsem kapitolu ze středověku na začátku knihy moc nepochopil. Ale kdo si počká, tak ten se dočká a mé prozření se posléze dostavilo.

V mém případě se jednalo o mé první setkání s panem Kulhánkem a mé pocity jsou hodně smíšené, jako když se vám zabije tchyně ve vašem novém autě. Asi jsem čekal od tohoto do nebe vynášeného autora o něco víc.

Tohle je vlastně jediná kniha, která se dá ještě koupit v knihkupectví. Pokud by se chtěl čtenář seznámit s další tvorbou autora, tak musí na aukro a připravit si minimálně tisíc korun za starší knihy. Jinak má smůlu, protože pan autor dotisky svých knih nepovoluje. Což je dle mého názoru škoda. Určitě nejsem jediný, kdo by si přečetl i něco ze starší tvorby pana autora.

Celkové hodnocení 65%

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje ... více

vorenus
23.09.2015

Já jsem spíše příznivec knih v klasické papírové formě :-) Kniha se má držet a u toho i nasávat vůni papíru :-) ale to je jen můj názor. A jde o to, že starší knihy jsou přemrštěně drahé, protože se prostě v knihkupectví koupit nedají. A v elektronické podobě také určitě nejsou.

Fuksinka
23.09.2015

V knihovně seženete starší a pokud ne, v elektronické podobě je seženete určitě. V tomto případě se to mého svědomí nedotýká, já bych si starší knihy klidně koupila.