Nočný lovec

Nočný lovec (2020) 5 z 5 / beatrica4102
Nočný lovec

CHRIS CARTER - NOČNÝ LOVEC

Sleduje, čaká, zabíja

Pre mňa pán Carter je kráľ trilerov!! Jeho knihy sú neuveriteľné, ktoré mi vždy vyrazia dych!

Jednoducho sa nedájú dať dole z ruky! Škoda, že si človek nemôže dovoliť (aspoň ja nie) čítať od rána do večera, kým nemá prečítanú jeho knihu od A po Z. Keď musím prerušiť čítanie, tak sa neviem dočkať, kedy budem mať znovu čas vrátiť sa k príbehu. Celý deň potom rozmýšlam, čo bude nasledovať.

Nočný lovec pre mňa bol zvláštnym dielom, nakoľko sme mohli sledovať v príbehu, ako vyšetruje zmiznutie osoby aj iná detektívka, ktorá s Hunterom nemala nič spoločné (aspoň na začiatku).

Veľmi sa mi páči to, ako autor opisuje charaktery (myslím tým informatikov,patológov atď) a aj veci, ktoré našli a objavili. My ako neprofesionáli to pochopíme raz dva a nemusíme hľadať na internete čo znamenajú výrazy a ako fungujú jednotlivé predmety. Toto je pre mňa veľké plus.

V knihe sa stretneme s brutálnými vraždami. Vrah nešetrí obete od obrovskej bolesti a trápenia. Tu konkrétne ide o zašitie úst a lona žien, v ktorom vždy nechal vrah zašité "prekvapenie"! Hunter a Garcia to nemajú ľahké. Najmä keď stopy hneď na začiatku ich zavedú do slepej uličky. Ale ako vždy, aj teraz sa môžeme spoľahnúť na Huntera a na jeho neuveriteľnú inteligenciu!

Aké hlboké rany môže nechať v človeku trauma, ktorú prežil ešte ako dieťa? Podarí sa niekoho nájsť, kto už roky v evidencii neexistuje?! Čo keď je vrahom úplne niekto iný, než na koho sedia všetky dôkazy?

Napínavý príbeh, kde samozrejme napriek brutálnym vraždám nechýba ani humor. A ten šok, čo zažijeme v každej knihe od autora na konci príbehu, čo už podľa mňa je jeho vizitkou, je dych vyrážajúci. A predsa najväčšou záhadou v jeho knihách (aspoň pre mňa) nie sú len vraždy, ale samotný náš hrdina, Hunter! Postupne nám ukáže zlomky z jeho života, ale ešte stále nemáme ani šajnu čo sa mu stalo v živote. Aj kvôli tomu sa teším na ďaľšie časti!

Nočný lovec Nočný lovec Chris Carter

Do losangeleskej okresnej márnice privezú telo neznámej ženy. Príčina jej smrti je záhadou. Nijaké jasné stopy, len hrubá niť, ktorou páchateľ zašil obeti najintímnejšie partie. Patológa však najviac zaskočí ohavný predmet, ktorý ... více