Nemáte šnorchl?

recenze

Topíme se v sobě (2015) 3 z 5 / maca5449
Topíme se v sobě

Becca a Jason. Vedlejší nedůležité postavy knihy Topím se v tobě. Hlavní hrdinové druhého dílu Topíme se v sobě. Becca exceluje ve škole, potají píše básně, miluje Jasona asi milion let, má přísného otce a kámošku, které se brzy zhroutí celý svět. Jason exceluje ve fotbale, přestože ho otec bije má silnou osobnost a charisma. Protože mu Nell na poslední chvíli zruší rande, zkusí štěstí s Beccou. Vyjde jim to?

Napsala první část stejná autorka? Tolik optimismu a vtipu! Nečekané! Druhá polovina opět "nezklamala" a všechno co mohlo jít do háje, tam opravdu šlo a to s veškerou grácií.

Autorka mi přijde lehce (sarkasmus) depresivní. První kniha série Falling: Topím se v tobě byla plná deprese, deprese, deprese a ještě jednou deprese. Všechno černé. Nic šedé. A už vůbec ne bílé! Pokud se mohlo přihodit hrdinům něco zlého, nepříjemného či snad špatného, tak se to prostě přihodilo! Naložila postavám co nejvíc svinstev a nechala je v tom chudáky plácat celou knihu. Ovšem! Druhý díl už je jiné kafe.

První polovina nás zavede do časů, kdy všichni šťastně žijí svůj normální život, chodí do školy a prožívají první lásky. Jasně, autorka musí vypustit kapku temnoty, a proto přidá trochu toho domácího násilí, příliš přísné rodiče a naznačuje, že život se s nikým zkrátka moc nemazlí. Nicméně přihodí pár vtipných hlášek, roztomilé sexuální poprvé, které není zatížené na nějaká traumata a čtenář si může oddechnout, protože po prvním díle neustále zůstává v křečovitém stavu a očekává další průšvih.
Druhá část knihy už zní víc jako autorka prvního dílu. O čem to je? Máme se dobře, ale život je prostě život a nic nám nedá zadarmo. A hele! Průser na obzoru! A koukej! Tamhle další! Jééé! Ono se to na nás sype! Deprese. Deprese. Deprese! A když se hrdina dostane z jednoho marastu? Za rohem na něj čeká další.

Každopádně Becca s Jasonem působí oproti Nell a Coltonovi dospěleji a problémy zvládají tak nějak líp. Nedramatizují, nehysterčí a celkově se s životem umí vypořádat lépe (na druhou stranu je autorka nezakydává takovým hnojem jako Nell a Colta). Becca s Jasonem své problémy řeší místo, aby v nich jen plavali (či se spíš topili).

P.S. Víte co nechápu? Tvorbu obálek. Hmmm, nesuďte knihu podle obalu, ale obálka prostě prodává. Vždycky když se podívám na ten obrázek na vrchu knihy, tak si řeknu: Tohle má něco společného s obsahem! Aha! Tohle budou asi ti dva, o kterých ta kniha je! Ale hádejte co? Rebecca je menší dívka, která není 50kilová vychrtlina, má černé vlasy a arabské předky. Jason je urostlej blonďák. A na obálce vidíte co? Huf. Vážně?

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Becca de Rossová ani Jason Dorsey nenacházejí štěstí v životě snadno. Potýkají se s mnohým trápením ve svém okolí a oba by rádi pro sebe ukradli alespoň kousek štěstí. Becca se snaží být nablízku své nejlepší kamarádce Nell, v jej... více