Nebezpečná láska - Kateřina Petrusová

recenze

Nebezpečná láska (2012) / Stanka
Nebezpečná láska

Milá ošetřovatelka Paige ve spárech italsko-newyorské mafie? No, ono to nebude zase tak horké!
Paige se naskytne příležitost starat se o mladého muže Michaela Bavettu, který se po autonehodě vrátil zpátky do dětských let. Postupně začne odhalovat, že se nedostala jen tak do ledajaké newyorské rodiny. Svoje soukromí i práci si hlídají velmi úzkostlivě, tudíž není divu, že když se Paige dostane až do jejich „obýváku“ není cesty zpět - vždy bude někdo, kdo jí bude stát za zády... Je tu až příliš mnoho tajemného a hlavní hrdince nepotrvá dlouho než zjistí, že se dostala někam, kde se se slovem „nevhodný“ nakládá až příliš vážně.
Obdivovala jsem hlavní hrdinku. S jakou láskou a obětavostí se o Michaela starala - toho malého-velkého kluka, u něhož předchozí ošetřovatelky po několika dnech „balily kufry“. Jejich společně strávené chvíle, kdy byl Michael „zakletý“ v rozumu dítěte a Paige jeho opatrovnicí, velkou „ségrou“ i mámou byly tak krásné a dojemné, ale přesto jsem s nedočkavostí hltala stránku po stránce a s napětím čekala, kdy se z malého Michaela stane zase ten velký „dospělák“ Michael a bude stejně tak úžasný, jako když si hrál s autíčky a koukal na Spider-Mana. A když se dříve či později opravdu „probudil“, tak skvělý opravdu byl! Akorát s tím rozdílem, že už k životu nepotřeboval hasičské auto a Disney Channel, ale Paige… a ta zase potřebovala jeho - 28letého právníka i s poněkud tajemnou a pošramocenou minulostí.
Tímto příběhem jsem si potvrdila, že Kateřina Petrusová je opravdu výborná spisovatelka s neotřelými náměty. Knížka byla opět neuvěřitelně čtivá a poutavá, nedokázala jsem se od příběhu odpoutat a na poslední stránce jsem litovala, že od zaklapnutí knihy mi schází již několik posledních vět. První díl ze série o bratrech Bavettových měl od všeho něco - nechybělo v něm napětí, dobrodružství, tajemno, láska, komické situace - zkrátka nic! Oblíbila jsem si hlavní hrdiny, Stránečku, mluvící pračku, „mafiánskou“ hospodyni Theresu, sympatického bručouna Roberta, pyžamo se Spider-Manem a dokonce i protivnou saň paní Bavettovou - vše do sebe skvěle zapadalo. A ten konec mě dostal. Ale co by se dalo čekat od mafiánů, že? Když potřebují někoho nebo něco „uklidit“, tak to udělají se vší parádou. Opravdu není nic, co bych knížce mohla vytknout a již teď se těším na další díl z mafiánského prostředí Nepřítel mého nepřítele, ve kterém se podrobněji seznámíme s velkým „bráchou“ Robertem.
Finální verdikt: Tuhle knížku si nesmíte nechat proklouznout mezi prsty!

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě d... více