Náboj: Cesta tam i zpět

recenze

Náboj (2016) / RenataP
Náboj

Strategické opakování pohonných sil není snadné, ale je to nejrychlejší cesta k plně nabitému životu. Tvrdí autor, nebo tak něco podobného si z jeho knihy vezmete. Tak s tímhle musím souhlasit a pokud budete knihu držet v rukou nerozhodně, zalistujte si v ní.

Dokonale strukturovaná, návodná, ani slovo tu není zbytečně. Je to jako kdyby vás vedl lektor za ruku, ale rozhodně vám nic neulehčoval. Je to za mne jedna z nejkvalitnějších knih na toto téma na trhu.

Cenné otázky
Jako největší plus na této knize vidím otázky, které autor do textu vkládá společně s prostorem, do kterého si můžete vepsat své vlastní odpovědi. A doporučuji to udělat, protože ve chvíli, kdy si v hlavě táhnete celý ten text, celé to promlouvání od autora, tak vás napadají právě ty důležité myšlenky, základy vaší vlastní analýzy. Když knihu dočtete a poctivě si odpovíte na všechny otázky, máte v podstatě zdarma svou vlastní analýzu i návrh terapie a cesty ven…

Deset neurologicky strategických bodů
Je mi sympatické i to, že autor vychází z čiré neurologie - nejsou to žádné bludy ani duchovní teorie bez základu - ale vychází z faktu, že lidský mozek potřebuje strategické aktivování jistých částí, aby zase tyto části mohly produkovat jiné pocity, hormony a ovlivňovat tak naši náladu, chování, ale také rozmýšlení o světě, o své vlastní budoucnosti, vlastně to nějak tříbí schopnost našeho mozku nás vést.

Ukázka:¨

„Jakmile se zase začnete zajímat o druhé lidi, jakmile se zase otevřete světu, začnete si také více všímat toho, jak jsou věci kolem vás UTVÁŘENY. Všimnete si, jaký tvar má váš telefon, jak je uspořádaný interiér vašeho auta, jak je strukturované vaše pracovní prostředí – a ptejte se sami sebe: Proč to tak je, a mohlo by se na tom něco vylepšit z hlediska tvaru a funkce? Podobně se prý ptal svých učňů Leonardo da Vinci, aby zapojil jejich zvědavost a tvořivost.
Sama vaše mysl už je tvůrčí. Tvoříte, když přestavujete obývací pokoj, vylepšujete prezentaci, vybíráte oblečení nebo promýšlíte novou podobu nového výrobku. Jde jen o prosazení této přirozené síly na vědomější úrovni, abyste se zase začali cítit plní života. Sežeňte si proto pár časopisů o designu, zmodernizujte zařízení vašeho domova nebo si zapisujte do deníku, co se vám líbí a nelíbí na podobě věcí, s nimiž se denně setkáváte.“

O autorovi:
Brendon Burchard je zakladatel Experts Academy a autor bestselleru Zlatá vstupenka. Díky své životní filozofii, kterou předává, se stal jedním z nejlepších motivačních a marketingových trenérů a jeho knihy, videa, on-line kurzy a vystoupení každý měsíc inspirují téměř dva miliony lidí po celém světě. Brendon Burchard měl to štěstí, že dostal svoji „zlatou vstupenku“ – druhou šanci na život – poté, co přežil vážnou autonehodu. Svůj život zasvětil tomu, že pomáhá druhým znovu objevit životní náboj a jejich jedinečné životní poslání. Jako jeden z nejžádanějších trenérů současnosti vystupoval spolu s Jeho Svatostí dalajlámou, Deepakem Choprou, Marianne Williamsonovou, Davidem Bachem, Brianem Tracym, Debbie Fordovou a dalšími. Mezi jeho klienty patří lidé náležející ke špičce korporátního světa i světa celebrit a jeho semináře navštěvují manažeři a podnikatelé z více než padesáti zemí. www.brendonburchard.com
Autor: Brendon Burchard
Název: Náboj (The Charge)
Překladatelka: Petra Polsen
Vydání: první