Myslíte si, že víte o Čtyřkovi všechno?

recenze

Čtyřka: Divergentní povídky (2014) / Klára11
Čtyřka: Divergentní povídky

Život Čtyřky začal samozřejmě mnohem dříve, než potkal Tris. Ale co, kromě malých drobností, o něm víme? Tato část jeho života, života před začleněním do Neohroženosti, byla ukryta. Až doteď. Teď se nám otevírá nový svět, v němž hlavní roli představuje mladý, slabý Tobias, který se po tolika letech rozhodne přejít ze své rodné frakce do jiné.

Ale proč vlastně přestoupil z Odevzdanosti do tak moc odlišné Neohroženosti? Jak si vedl při zkouškách? Proč se s Ericem nemají rádi? Kdo mu dal přezdívku Čtyřka? A konečně- opravdu ho Marcus týral? Na tyto a ještě mnohem víc otázek vám odpoví právě tahle kniha. Protože život Tobiase je také zajímavý. Ze slabého, tichého chlapce se stal silný, neohrožený mladý muž.

Tato kniha se skládá ze čtyř krátkých povídek, které vycházely jako e-knihy. Ale narozdíl od e-knih, v knize se nachází ještě tři bonusové scény, které se do příběhu nehodily. První tři části se věnují Tobiasovi v Neohroženosti před Tris a poslední část už jde paralelně s Divergencí, takže máme možnost sledovat Tobiasovy pocity ohledně Tris.

Mně osobně (jakožto velkému fanouškovi série Divergence) přišla kniha velmi zajímavá i užitečná. Myslela jsem si, že Čtyřku znám, ale byla jsem na omylu. V knize bylo tolik věcí, na které jsem neznala odpověď!

Samozřejmě jsem četla jak pozitivní, tak negativní recenze a komentáře, že už tento dodatek být nemusel. Já si tohle ale nemyslím. Dozvěděla jsem se spoustu o Tobiasovi, o jeho povaze a o pocitech k Tris z jeho strany.

Jediná nevýhoda- kniha byla moc krátká! Ale jinak doporučuji, alespoň zarytým fanouškům Divergence a Čtyřky. < 4 (mimochodem, tento výraz prý znamená, že milujeme Čtyřku!)

LordSnape
07.08.2014

Já nedávno zrovna koukal, že Verča chce z toho tématu vytřískat co nejvíce peněz. :-)

Lector
07.08.2014

Analogii lze spatřit v románu Duch Děvky od Normana Mailera. Děvka je tam přezdívka pro jednoho agenta a v textu se nehovoří o Děvce, ale o Děvkovi.

Klára11
05.08.2014

Je to možné, také jsem nad tím uvažovala, vím, že je čtyřka rodu ženského, ale jelikož je Čtyřka v tomto případě muž (není to TA Čtyřka, ale TEN Čtyřka), tak jsem to skloňovala takto.

dexter68
05.08.2014

Řekl bych, že nadpis by mě spíš vypadat takhle: "Myslíte si, že víte o Čtyřce všechno?".