Za dvacet let se může stát cokoliv

recenze

Jeden den (2011) / Klára11
Jeden den

Emily a Dexter se seznamují jako mladí lidé plní elánu a snů do budoucnosti.
15. července 1988.
Stráví spolu jednu noc a padnou si do oka tak, že se z nich stanou přátelé. Další den se ovšem musí rozloučit a vydat se každý svou cestou. Nebo ne?

Dalších dvacet let se 15. července vždy uděje něco zajímavého, smutného nebo vtipného v jejich životech. Emily by se ráda stala spisovatelkou, ale zatím pracuje v mexické restauraci, zatímco Dexter vede život populárního televizního hlasatele hloupých pořádů a chodí s různými televizními kráskami. Čas a osud ovšem s oběma naloží, jak si zaslouží.

I přes jejich vzájemné hádky je k sobě stále něco táhne. Něco silného. Pouta přátelství se nezpřetrhala ani po tolika letech, dokonce ani po krátkém odloučení.

Kniha popisuje normální životy normálních lidí, plnění snů a zkoušení nových věcí. Ale hlavně popisuje nádherný obyčejný vztah mezi dvěma lidmi.

Jak to nakonec s Emily a Dexterem dopadne?

Kniha mě bavila, i když bych pár výtek měla - některé části byly zdlouhavé a kapitoly se mi zdály až příliš dlouhé. Ale jinak? Nádhera.

Tahle kniha má v sobě krásný nádech přátelství a lásky.

Jeden den Jeden den David Nicholls

„Přátelství je někdy míň než láska“ Představte si, že někdy během střední školy potkáte člověka, který vám tak přiroste k srdci, že už ho nikdy nedostanete z hlavy. Chodit spolu ale nezačnete. Přesně to je případ Dextera a Emmy... více