Mayské proroctví : Zápas o osud lidstva

recenze

Zápas o osud lidstva (2012) 2 z 5 / Vandiba
Zápas o osud lidstva

Ačkoliv už nejsem v tom "pubertálním věku" ve správném slova smyslu, tak kniha se mi líbila a musím pochválit autorovu schopnost uvést do děje a nastolit "poutavou" atmosféru.

Pravdou je, že samotné Mayské proroctví mi nikdy nepřirostlo k srdci a neznám přesné detaily, které v knize autor rozebíral, což kvituji jako takové menší mínus pro knihu. Nejen tedy, že mě rozčilovalo, že jsem se nezvládala orientovat v historických událostech a souvislostech, což vedlo k tomu, že některé pasáže jsem byla nucena si přečíst několikrát, abych pochopila o čem se vlastně mluví a abych opět našla nit, jak se říká, ale zároveň mě velice zklamal konec knihy. Čekala jsem nějaké rozluštění celkové záhady, svržení "zlé moci" na základě toho, že se stmelili mladí lidé, ale bohužel nic takového nepřišlo. Konec mi celkově přišel poměrně dost useknutý a vlastně ani nevíte, co se nakonec stalo se strýčkem hlavní hrdinky (zda je to tedy klaďas či záporák).

Nechci však být pouze kritická, protože samotná kniha nebyla špatná a až na "historické pasáže" se četla velice dobře. Chvílemi byl příběh poměrně poutavý, ale stále jsem měla pocit, že se nemohu vcítit do hlavní hrdinky.

Nemohu se rozhodnout, zda se mi kniha líbila či nikoli. Přečetla jsem ji sice během 2 dnů, ale celkový dojem z knihy nemám takový jaký bych si od dobré knihy představovala, proto knize dávám pouze 3 hvězdičky.