...kto to bol?

recenze

Ztracený v pustině (2022) 5 z 5 / Kiwi92
Ztracený v pustině

Táto veľmi nenápadná knižka v sebe skrýva viac, než by sa mohlo zdať a mňa teda dostala! A to sa mi často nestáva! Väčšinou sa mi s presnosťou na 99% darí odhaliť vraha, viem to vždy už na začiatku knihy, ale tu???? Autorka ma dokázala perfektne zmiasť a ja som bola úplne mimo! To milujem!

Ktorá kniha vás naposledy dokonale zmiatla a prekvapila?

Austrálska pustina. Traja bratia. Nathan, rozvedený, bojující o syna opustil rodinnú farmu a snaží sa prežiť sám. Cameron, má úžasnú milujúcu rodinu, dve dcéry a vedie rodinnú farmu, má dokonalý život. Benny, trochu divný, výbušný, zvláštny, ale sám sebou.

Ako je možné, že nájdu práve Camerona mrtvého u náhrobného kameňa uprostred pustiny? Vyzerá to, že sa vydal svojmu osudu dobrovoľne. Alebo nie?

Zamilovala som sa do štýlu písania autorky, na prvé prečítanie, dokáže vás totižto vtiahnuť do deja tak, že sa ocitnete priamo uprostred neľútostnej austrálskej pustiny, budete cítiť to absolútne bezvetrie, ako na vás praží slnko, máte piesok úplne všade a široko ďaleko není živej duše.

Príbeh je pomalejší, nečakajte žiaden rychlý spád a akciu na každej stránke, ale to preto, že postupne odhaľuje všetky tajomstvá a hriechy rodiny, čo ja úplne milujem. S každou kapitolou narastá napätie a chuť všetko odhaliť, že som nebola schopná knižku odložiť, zhltla som ju za víkend.

Páčilo sa mi, ako sa ma autorka dokázala perfektne zmiasť a ja som nakoniec vôbec netušila ako to celé je. Dokonale ma zamotala v příběhu! Nič totiž nie je ako sa na prvý pohľad zdá!

Postavy sú vykreslené dosť jednoznačne, každý má v príbehu svoju úlohu a robí presne to, čo by sa od neho očakávaloalenikto nie je taký, aký by sa mohol zdať a riadila by som sa tým, že nikdy nedajte na prvý dojem!

Ja som si čítanie neskutočne užila, pretože ma príbeh dokázal preniesť priamo do Austrálie, zaujať na prvý pohľad tak jednoznačnou zápletkou a na záver dokonale a perfektne zmiasť a prekvapiť! Presne toto hľadám v knihách! Môžem len doporučit!

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Nathan, nejstarší z bratrů Brightových, dobře ví, jak tvrdý je život v nekonečném australském vnitrozemí. Osamělost tam znamená smrt. Nejbližší sousedé mohou být hodiny cesty daleko a před spalujícím žárem není úniku. Ví to, proto... více