Královná stínů - boj světla a temnoty začíná!

recenze

Královna stínů (2016) 5 z 5 / mmmisulka.r
Královna stínů

...Aelin Ashryver Galathynius...
královna stínů i světla
spása pro celý svět

Bylo mi ctí a potěšením opět strávit s naší bojovnicí pár skvělých dní. Při čtení 656 stran knihy Královna stínů jsem se tetelila blahem, tvářila se jako mučednice, proklela pár postav a střídavě zadržovala dech a nahlas vydechovala. Tahle série dává prostě čtenáři zabrat. Toho, koho prvním dílem dostane na svou stranu, už jen tak nepustí.

Královna stínů je již čtvrtým pokračování veleúspěšné série mladičké autorky Sarah J. Maasové. Tato nenápadná třicetiletá blondýnka dokázala něco neskutečného. Sarah je jen o tři roky mladší než já sama a už teď je její jméno na fantasy scéně pro mladou generaci legendou!

Vraťme se ale k naší hlavní hrdince, k Aelin, k dědičce ohně, královně Terrassenu a ženě, která má zřejmě spasit celý svět. Devatenáctiletá dívka, žena, která do vínku dostala mocný dar.

Aelin se vrací zpátky do Zlomuvalu, bez Jeřába. Jejich loučení nebylo nijak snadné, ale brzy se zase shledají. Tam se naše královna dozvídá krutou pravdu o princi Dorianovi a o ostatní zkáze, která nastala po jejím odjezdu. Zdá se, že temnota číhá všude. Král Adarlanu buduje v Morathu s Perringtonem armádu temných bojovníků. Ku pomoci jsou jim mocné čarodějnice z klanu Žlutohnátek, Modrokrevných a Černozobých. To co se v Morathu děje, nad tím zůstává rozum stát...to je kapitola sama o sobě!

Aelin se opět setkává s Chaolem a jejich vztah je tak trošku na ostří nože, ale musí spojit síly chtě nechtě. Povstalců ubývá a zdá se, že tuhle plánovanou bitvu není možné vyhrát. A zachránit Doriana? To se zdá být naprosto nemožné.

Hlavním úkolem v tomto dílu je získání klíčů Sudby, Orynthského amuletu a záchrana Doriana. Jenže ve Zlomuvalu číhá na každém kroku temná síla valgů a jiných krvelačných stvůr.

Našim hrdinům chybí pomoc magie, kterou král nějakým způsobem potlačil, je potřeba se tedy postarat o její znovu nabití. Bez magie nemají totiž žádnou šanci.

Jak tahle štvanice dopadne? Pár unavených bojovníků s chutí žít i zemřít pro svou zemi proti neporazitelné temné síle, krvelačným čarodějnicím a tomu největšímu zdroji zla... Královna stínů je zde, aby prohnala temnotou světlo!

...Můj dojem...
Opět bych musela jen chválit a chválit. Vy víte, že už od samého začátku mě tato série dostala! A není divu, že mě stále drží ve svých spárech. Je to prostě blaho pro mojí duši, i když mě ten děj kolikrát opravdu nadzvedává ze židle. Obzvláště právě tento, čtvrtý díl, který se mnou cloumal o sto šest!

V tomto díle se naši hrdinové opět stmelují do jednoho celku, tudíž i náš příběh už není rozdělený do tří linií jako předchozí Dědička ohně, ale pouze do dvou. Orientujeme se ve Zlomuvalu a pak v Morathu. Nebyla kapitola, která by mě nechávala chladnou, což je plus oproti předchozímu dílu, ke kterému jsem měla maličkou výhradu, ale pouze nepatrnou.

Na scénu nám vstupuje postava, na kterou jsme možná trošku pozapomněli. Věřte, že nastoupí se vší parádou. Ztráty na životech budou značné, ale neprozradím vám, z jakých řad budou...

Sečteno a podtrženo, Královnu stínů považuji za jeden z nejlepších dílů této série. Je plný akce, napětí, očekávání a skryté touhy. Je plný silné vůle bojovat za spravedlnost a svobodu. Pomsta je tu klíčová a je velkým hnacím motorem. Hlavní hrdinka nám moudří před očima. Roste její vůle i sebevědomí, ale v úplně jiném rozměru, než na jaký jsme u ní zvyklí. Začíná se chovat jako skutečná královna.

Zaručuji vám, že se u tohoto dílu nudit nebudete a i přesto, že je to slušná "bichle", tak příběh pěkně plyne a je těžké knihu odkládat.

Už aby byl další díl. I přesto, že Sarah opět děj "tak nějak" ukončila, toužím po dalším pokračování! Prostě SUPER!!!

Hodnocení: 100%
Více z recenzí: www.kniznidenicek.blogspot.cz

Recenze napsána pro Albatros media, a.s.

Míša :-)