Kniha s nenaplněným očekáváním

recenze

Eleanor & Park (2014) 3 z 5 / PokiCz
Eleanor & Park

Vyškrtněte někdo poslední větu z anotace, prosím. Zabíjí mě to.
Eleanor a Park jsem vzala do rukou ze zvědavosti. Moc knih nemá reklamy v televizi nebo na youtube, ale tahle ano, což mě překvapilo. Chtěla jsem vědět, co na tom všichni vidí a proč jsou z toho všichni tak zničení...
Zajímavý a citlivý příběh o dvou dospívajících lidech, kteří stále hledají sami sebe.

Jako první bych si rozebrala dvě hlavní postavy, protože o nich celý příběh přeci je!
Eleanor, velmi výrazná dívka s problémovou rodinou. Zrovna přestoupila na
Parkovu školu a moc oblíbená teda není...
Park, nenápadný asiat, který prostě jen rád poslouchá hudbu a čte komiksy. Nikdy nestál o pozornost, stejně jako Eleanor. Díky Eleanor ovšem sklízí pozornosti až moc, obzvláště od zadní části autobusu.
Všechno to začíná v den, kdy Eleanor poprvé nastoupí do autobusu. V tu chvíli, kdy ji Park pustí na sedadlo vedle sebe.

Příběh je psaný z pohledu obou hlavních postav, to znamená z pohledu Eleanor, ale i z pohledu Parka. Autorka si očividně dala velkou práci s povahama, protože všechny jsou naprosto skvělé. Všichni mají pozitivní i negativní vlastnosti. Dokonce i Eleanor a Park.
Osobně mě více bavili kapitoly z pohledu Eleanor a celou dobu jsem čekala, až se u ní doma něco stane. Ať už kvůli jejímu nevlastnímu otci, který ji vyhodil na rok z domu nebo kvůli jejím sourozencům, kteří by ji mohli kdykoliv "napráskat". Eleanor má totiž zákaz scházet se s kluky, proto nesmí o Parkovi nikdo vědět...
Parkova rodina na první pohled vypadá naprosto nádherně. Ale není to tak úplně pravda, protože nikdy nikdo nemá dokonalou rodinu.

Abych pravdu řekla, tak mi moc neseděla k náladě a tak se od toho asi bude odvíjet i dost mých názorů. Nezdálo se mi to, jako nic zvláštního.. Kromě vzhledu Eleanor a Parka, samozřejmě. Čekala jsem od ní trochu víc, ale neříkám, že to byla ztráta času. To ne. Kniha se čte velmi snadno a dokonce je i zábavná. Nudilo mě až posledních pár stran, což není tak hrozné. Kdyby mi někdo řekl, ať si knihu přečtu znovu, tak bych se rozhodně nebránila, protože je to prostě příjemné čtení, ač hodně lidí říká, že je to velmi smutný příběh. Osobně si myslím, že smutné a veselé chvíle se vyvažují.

Pokud hledáte trochu jinou a zvláštní romanci, tak je kniha pro Vás jako stvořená! Rozhodně se do ní pusťte, bez rozdílu věku. Příjemná oddechovka. Novodobé pojetí Romea a Julie.

Poki z archivni.blog.cz