Kniha o přátelství

Sesterstvo Putovních kalhot (2006) 4 z 5 / trynitrix
Sesterstvo Putovních kalhot

Sesterstvo Putovních kalhot
od: Ann Brashares

Tuto knihu jsem si vybrala na úkor letošní čtenářské výzvy do kategorie kniha o přátelství ,na což je jako dělaná a nedávno jsem viděla i film (který mam moc ráda) a myslím, že je jedno kolik Vám je 10, 15, 25 let stejně Vás příběh nadchne a pobaví či rozesmutní.

Sesterstvo už vlastně začíná, když jejich matky byly těhotné a chodily společně na těhotenský aerobik tak se kamarádily, postupem času matkám přátelství nevydržela, ale holkám ano. Píši o Leně, Tibby, Carmen a Bridget neboli Bee.

Když Carmen jednoho dne si v sekáči koupí kalhoty, který vlastně ani nechtěla a doma je měla v plánu vyhodit, ale holky se sešly u ní doma s tím, že byl poslední den, kdy mohly být spolu než se rozutečou na prázdniny.

Lena s Eff - (sestra) do Řecka, Tiby zůstává doma, Carmen odjíždí za svým otcem a Bee na sportovní tábor do Mexika.

U rozlučkového večera to dopadne tak, že kalhoty si zkusí všichni a všechny jsou uchvácené, jak je to možné že padnou všem „ jsou prostě kouzelné“ ,tak se dohodnou že si je budou posílat každý týden s dopisem co v nich zažily a s tím i stanoví pravidla co se s kalhotami smí a co ne.
10 Pravidel kalhot.

A tímto začíná dobrodružství holek s kalhotami a co dál příběh přinese se už musíte dozvědět sami, jak to s holkami dopadne.

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Příběhy čtveřice patnáctiletých dívek, které budou poprvé trávit prázdniny odděleně. Díky kouzelným kalhotám však odloučení nebude tak zlé. Carmen si v second handu koupí docela obyčejné džíny. Avšak poté, co si je vyzkouší i Len... více

Aracely
06.02.2016

Tuhle knihu jsem taky kdysi dávno četla. Hezká recenze :-)