Když nesmělá láska pomalu, ale jistě narůstá

recenze

Eleanor & Park (2014) / Klára11
Eleanor & Park

Když Park jednoho dne jede jako obvykle do školy, netuší, jak se mu změní svět. A to díky jedné holce. Holce, která měla rudé, obrovské vlasy. Netradiční oblečení. Smutný pohled. Jmenovala se Eleanor.

I té se úplně změnil svět, když si sedla to ráno vedle Parka. Park hodně rád četl komiksy, a ona mu vždycky četla přes rameno. Byla velmi nesmělá, ale Park si všiml, jak je čte, a od té doby jí každé ráno chystal na její stranu sedačky hromádku komiksů. Později i kazety s nahranými písněmi. A překážky se začaly ztrácet.

Měli toho hodně společného, hlavně problémy s rodinou. Eleanor má strašného nevlastního tátu, díky němuž dokonce musela rok bydlet u známých. Nejradši by byl, kdyby zmizela ze života. Její máma jí sice má ráda, ale vždy se zastane jejíhi manžela. Kormě toho má ještě malé sourozence. Park si také nerozumí s tátou, zdá se mu, jako kdyby ho zklamal. Ten pocit má celý život.

Eleanor a Park se začínají pomaloučku zamilovávat, až zjistí, že bez sebe nemůžou být. Stále myslí jeden na druhého. Jejich láska je sice velmi komplikovaná kvůli rodičům, ale i přesto prožívají lásku, tak nádhernou a upřímnou, kterou někdo jen tak neprožije. Každý bezmezně miloval toho druhého.

Jestli jste na romantické, nádherné příběhy o lásce, tak tahle kniha je vážně pro vás. Je tam popsaná vzkvétající první láska s různými nesnázemi. Zase je popsaná z pohledu Eleanor i z pohledu Parka.

Ze stránek knihy jsem úplně cítila, jak jejich nesmělá láska pomalu, ale jistě narůstá. A mě pomalu, ale jistě začínal příběh chytat za srdce.

Někomu se kniha bude zdát přeslazená, ale romantickým duším (jako jsem i já), tahle kniha bude určitě vyhovovat. Tuhle knihu stojí za to si přečíst.

Klára11
08.11.2014

Nemyslím si, že tam je moc spoilerů, protože se tam toho děje mnohem, mnohem víc. Napsala jsem pouze o jejich lásce. To je vše.

Yalka
07.11.2014