Každý niečo skrýva

recenze

Temné a kruté lži (2023) 5 z 5 / evaoknihach
Temné a kruté lži

Každý niečo skrýva.

A v tomto mestečku plnom jasnovidcov to platí obzvlášť. Grace sa vracia do svojho domova, za veľmi smutných okolností, jej najlepšia priateľka, druhá polovica je pár mesiacov nezvestná. Ako je možné, že len tak zmizla? Čo jej ďalší blízki priatelia? A tie hrozné veci z minulosti?

Číha v tme tajomná beštia? Alebo je to niečo iné?

Mysteriózny, tajomný príbeh, plný jedinečnej atmosféry Lousianských bažín, malého mesta odtrhnutého od sveta a tajomstiev, ktoré sa budete snažiť počas čítania vyriešiť, no stále vám bude niečo unikať.

Postavy boli zaujímavé, všetky decká mali pútavo vyskladané osobnosti, každý si niesol ten svoj dielik temnoty a celkovo to spolu dobre pracovalo. Priznávam síce, že tam bol pocit, že s niekým takým som sa už v knihách stretla, no nerušilo ma to.

Úvod bol zaujímavý, no do nejakej 200. strany sa to trochu vlieklo. Potom, ale kniha chytila ten správny vietor a už som len tak pretáčala strany.

Koľko som ja v hlave posplietala scenárov. Kto mohol byť za všetko zodpovedný, no nič mi nesedelo. Vždy nejaká maličkosť, ktorá nezapadala.

Veľmi dobré. Za seba knihu určite odporúčam. Bude sa páčiť milovníkom nadprirodzených thrillerov ako aj celkovo milovníkom záhad.

Na záver by som chcela ešte raz pochváliť lokáciu, ktorú autorka pre knihu zvolila. Konečne som sa ocitla niekde inde. Tie decká mali inú výchovu, inak sa správali a inak žili, na rozdiel od toho, čo v YA knihách obvykle čítam.

Ďakujem za recenznú kópiu.

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Mokřady obchází zlo. Nadpřirozený thriller z města plného magie. Pokud máte co skrývat, La Cachette v Louisianě je to nejhorší místo, kde se lze ocitnout. Tohle bažinaté městečko je totiž plné lidí se zvláštními schopnostmi. Sedmn... více