Jeden z nejlepších dílů série

recenze

Nesmírný (2015) 5 z 5 / pankaplan
Nesmírný

Jussi je prostě mág. Jeho detektivky mají pokaždé jiné prostředí, ve kterém se odehrává hlavní příběh. Tentokrát si vzal na mušku ezoterické sekty a dlouho jsem čekal, v jakém světle tu budou popsány.

Nesmírný mě překvapil. Po předchozím Marcovi, který byl pro mě spíš slabší, než ostatní díly jsem se trochu obával, aby série Oddělení Q neměla sestupnou tendenci. Nemá. Nesmírný má skvělý příběh a pointu do poslední chvíle úplně nejasnou.

A co je ještě lepší: Olsen pokračuje v líčení vedlejších dějových linek - těch, které spojují jednotlivé díly série. A tentokrát to rozjel hodně naplno. Není to jen Asad, jehož příběh rozplétáte, ale i Carl. A vlastně i Rose. Olsen dovedl hlavní příběh umě propojil s těmi vedlejšími tak, aby akceleroval příběhy vedlejší.

Stále se ukazuje, že série Oddělení Q patří mezi ty nejlepší detektivní příběhy ze Skandinávie. Nesmírnému nemám vůbec co vytknout. Drží vás v napětí celou dobu a až posledních asi 80 stránek se spustí vír, který vám nedovolí dojít si na záchod. To finále příběhu je stejně skvělé, jako v jeho zatím nejlepší knize (podle mého názoru) Zabijáci.

Velký palec nahoru.

vyvodka
22.08.2016

Naprosto souhlasím: prostě jeden z nejlepších příběhů Carla a jeho Qparty.