I přes rozdíly je možné najít spřízněnou duši. Nebo ne?

recenze

Kluk mého srdce (2016) / Snow Fairy
Kluk mého srdce

Alice a Tim. Tim je nejlepší kamarád Alicina bratra a všechno, co se o něm ví jsou jeho noční zálety, drogová závislost, stejně jako závislost na alkoholu a profesionální lajdáctví. Kdybyste chtěli rebelovat na profi vlně, Tim by byl jednoznačně váš člověk.
Alice je úplně jiná. I přesto, že na kluky po svém boku by nikdy neměla nouzi, je její nátura přirozeně autoritativní, trochu povýšená, stejnou měrou ale také spravedlivá. Je to dívka z velké rodiny, která se musí starat o spoustu mladších sourozenců. Právě teď se ale stará v podstatě o celou rodinu, o všechny záležitosti, finance a hlavně problémy. A začíná toho být až přespříliš.
Alice a Tim jsou v podstatě trochu jako kočka a pes. Někdy se tito dva skoro nesnesou, ale na druhou stranu nikdo nikdy neřekl, že kočka a pes nemohou být i přes všechny rozdíly přátelé...

Huntley a její nepřekonatelné, krásné letní romance. Vždy vezmou za srdce. Stejně jako v případě Mého života u sousedů nebo, jenom o maličko méně, u Čemu jsem věřila, se u Kluka mého srdce projevuje úchvatná letní atmosféra. Nebo také náznak nového života, do kterého skočíte více než rovnýma nohama.

Velice jsem se čtení Kluka mého srdce těšila. Fitzpatrick píše opravdu krásné romance, které nejsou jenom romantické a sentimentální, ale hlavně jsou příjemně realistické a stejně tak plné aspektů ze života. To znamená, že o čem čtete, mohlo by se právě dít. Někomu jinému nebo dokonce vám. A to je to, na co se u Huntley nejvíce těším a co od čtení jejích knih očekávám. Přiměřenou dávku letní romantiky, lásky sladké jako slunce u moře, avšak smíšené s realistickou dávkou dramat, problémů, neshod a ne příliš pozitivních událostí. Její knihy se tak dostávají na hodně vyšší úroveň a jsou opravdu hodně povzbuzující.

A i přesto, že se mi Kluk mého srdce hodně líbil, je tu přece jenom něco, co mi nesedělo a co mi připadalo přinejmenším postavené na hlavu. Nebudu vám říkat přesně, co se mi nelíbilo, protože tím bych odhalila spoiler, na který je lepší přijít postupně při čtení. Nicméně týká se Tima a jeho nového uspořádání života, za které na jednu stranu až tolik nemůže. Myslím, že co se Tima týká, zašla Huntley do míst, která mi přijdou poměrně neprozkoumaná a zkušební. Není pochyb o tom, že Fitzpatrick je fantastická autorka. Její knihy se čtou jedna báseň, což je případ jak jejích ostatních knih, tak Kluka mého srdce. Na skladbu knihy a plynulost děje si nemůžu stěžovat. Číst o Alice a Timovi a vrátit se tím také do prvního dílu, Můj život u sousedů, který byl absolutně fenomenální, bylo nejen osvěžující, ale hlavně příjemně nostalgické. Rozhodně oceňuji fakt, že se kniha odehrává nejen v létě, ale také na počátku září, kdy se člověk musí přichystat zpět do školy (nebo už plnohodnotně do práce.) Takže tak nějak beru příběh Alice a Tima za vyjímku potvrzující pravidlo, že letní láska přežívá jenom v létě.
Huntley vás každopádně bude bavit i v knize Kluk mého srdce. Je to čtyřistadvaceti stránková jízda na dráze, kterou je díky skvělému a čtivému stylu psaní těžké opustit.

Kluk mého srdce Kluk mého srdce Huntley Fitzpatrick

Překvapivé a nečekané pokračování Mého života u sousedů! Tim Mason je kluk, na kterého se můžete spolehnout, když budete potřebovat najít otevřený bar, když budete sjíždět schody na lyžích nebo když budete chtít jezdit na motor... více