Girl Online s příchutí cukrkandlu

recenze

Girl Online (2015) 3 z 5 / Aires
Girl Online

Když otevřete Girl Online, čeká vás šťastná pohádka se sladkou příchutí žužu. Nebo možná s příchutí cukrové vaty. Anebo možná rovnou s obojím.

Hlavní hrdinkou knihy je Penny, která se na internetu skrývá pod přezdívkou Girl online. Její blog je jediné místo, kde je opravdu sama sebou. Na rozdíl od skutečného světa.. V tom už se jí tolik nedaří. Protože co by si její kamarádi pomysleli, kdyby zjistili, že trpí návaly strachu a že je doslova chodící katastrofa? Trapasy se na ni lepí jako vosy na med a svou nešikovností předčí i Bellu ze Stmívání. A po jednom opravdu velkém trapasu, ve kterém jde o kalhotky s jednorožci, ji její rodiče vezmou sebou na služební cestu do New Yorku.

Co když nepřijde? Co když si ze mě jenom dělal srandu? Co když zakopnu zrovna ve chvíli, kdy mi bude chtít dát pusu? Ach bože, co když mě fakt začne líbat? On tě přece nezačne líbat, ty trubko...Jedna otázka za druhou mi létají hlavou a můj vnitřní hlas už opravdu zní skoro hystericky.

A tak se celá rodinka vydává za oceán. Penny doufá, že tu zapomene na svůj trapas, ale čeká jí více, než jen fajn prázdniny. Potká tu rozkošného kluka, šíleně se zamiluje a o Noahovi, o svém Klukovi z Brooklynu, se zmíní i na blogu. Jenže co se stane, až její tajemství a anonymita praskne?

Girl Online je opravdu pohodové a sluníčkové čtení. Zoe Sugg, známá youtuberka, nám naservírovala příběh plný klišé o teenagerovských problémech. Hrdinové knížky řeší dilemata jako - jak se obléknout na rande, jaké postnout selfíčko a jak být cool za všech okolností. Penny má naprosto neuvěřitelný talent zesměšnit se za všech okolností. Padání a blábolení ještě šlo, ale když přišly na řadu blechy a kalhotky s jednorožci...To už na bylo trochu moc.

Bude to v pohodě, ujišťuji se v duchu. Nemám za úkol nic jiného, než vyjít na jeviště, udělat pár fotek a zase sejít dolů. Co by se asi tak mohlo stát hrozného..?

Zoe do příběhu přidala i vrchovatou lžičku klišé. Vlastně celá tahle kniha je jedno velké klišé. Přijde mi, že autorka se nikde nedržela zkrátka a trošku jí ujela ruka..Knížka je tak přeslazená a nereálná, ale rozhodně to je milý příběh. Je jednoduše napsaná, čte se rychle a je vtipná. Když se nebudete moc divit nad tím, jak je všechno pohádkově dokonalé, užijete si pohodové čtení.

Nemůžete si stěžovat ani na nedostatek romantiky. V knize je jí tolik, až sama žasnu, jak je možné, že na obálce není obrovské růžové srdíčko. Dobře, přeháním, ale opravdu to je sladká romanťárna pro náctileté. Od Girl Online nečekejte mnoho, ale jestli se do ní pustíte, určitě si u ní krásně odpočinete.