Do Atlantidy po slzách

recenze

Slza (2014) 3 z 5 / Safienka
Slza

Další svět, další příběh. Kniha Slza určitě není autorčinou prvotinou, přesto pro mě její první knihou. Ze začátku jsem byla zklamaná. Nemohla jsem se do příběhu začíst. Trápily mne její dlouhé věty a možná až moc vylíčené situace. Určitě si ráda vše co nejlépe představím, přesto mě to v tomto díle otravovalo. První polovinu knihy jsem četla nezvykle dlouho. Přeci jen se mě k ní nechtělo až tak vracet. Naštěstí se to téměř v polovině zlomilo a děj konečně dostal spád a tu správnou míru čtivosti.
Eureka, Ander, Brooks a Cat jsou středoškolští studenti, kteří by mohli mít obvyklé starosti studentů. Ale bohužel jim není přáno a musí čelit mnohem větším a nebezpečnějším okolnostem.
Příběh začíná tehdy, když se v přímořském městečku na Eureku a její maminku svalí obrovská vlna. Vlna, kterou má nastarosti Ander. Mladík s azurovýma očima, který je součástí jakéhosi národu Sadařů, který chrání svět před zkázou. Jeho úkolem je být neviditelný, ale znalý. Eureky život zná dopodrobna. Bohužel je to jen známost jednostranná, která je ukončena jednoho dne na silnici. Dvě auta se srazí, čímž otevřou Eurece nový svět. Do té doby se starala pouze o svou smrt, v které viděla vysvobození. Přesto jí není dopřáno a musí se se světem vypořádávat po svým. Všichni ji považují za blázna a vyhýbají se jí oklikou. Jediní nejlepší kamarádi Cat a Brooks jí nabízí své rameno. Přesto není vše tak, jak by se mohlo zdát.
Do rukou Eureky se díky dědictví dostává prastará kniha v nesrozumitelném jazyce, maminčin medailon a hromový kámen. Všechny tři věci jsou pro dívku záhadou. Jejich rozluštění je ale jen otázkou času. Eureka se díky tomu dostává do nebezpečných situací, kde jde o život. Opravdu je Brooks tím kamarádem, kterého znala celý život? Dá se věřit záhadnému Anderovi?Musí si všechna tajemství nechat jen pro sebe a nebo je může svěřit své nejlepší kamarádce Cat? A kdo jsou ti Sadaři, kteří ji chtějí připravit o život a je jim jedno, kdo jim stojí v cestě.
Kdysi jí maminka zakázala plakat. Eureku to vyděsilo, ale posechla. Neplakala. Nikdy. Co se stane, když otevře hráz?
Tento fantasy příběh, kterému se evidentně chystá pokračování, mě zase až tak nenadchnul. Bohužel mě styl psaní autorky neoslovil a díky tomu se mi kniha hůř četla a vstřebávala. Přesto jí nehodnotím zase tak špatně, neboť svoje světlé chvilky taky měla. Naštěstí.

Slza Slza Lauren Kate

Nikdy nesmíš plakat... Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu zt... více