Deník fejsbukové matky pokračuje

recenze

Deník fejsbukové matky pokračuje (2017) 5 z 5 / MMacicekk
Deník fejsbukové matky pokračuje

Tato kniha, jak už název vypovídá, je pokračováním úspěšného prvního dílu Deník fejsbukové matky, která vyšla v minulém roce. Kniha je originální a zajímavá hlavně tím, že je celá sestavená pouze z facebookových statusů. Setkala se s pozitivními ohlasy a tak nic nebránilo tomu vydat pokračování.

A o čem autorka píše, že je to tak zábavné? Hlavně o různých peripetiích, které potkaly její rodinu. Nejvíce se zasmějete u vtipných historek, které autorka zažila s dětmi. V záplavě vtipných a sebeironických komentářů se objeví i statusy odkazující na události té doby, např. zmiňuje kauzu methylalkoholu. Člověk si tak i připomene, co se v letech 2012-2014 událo.

Kniha je moc hezky zpracovaná, předsádka je vytvořena z malůvek autorčiných dětí, stránky uvnitř knihy jsou z křídového papíru. Nechybí ani všitá záložka, kterou možná ani nepoužijete. Kniha se totiž čte velmi rychle a prakticky sama. Jak uvádí i anotace, knihu můžete číst zepředu, zezadu nebo začít uprostřed. Statusy jsou však seřazeny podle data a některé na sebe navazují. Navíc jsou některé doplněny fotografiemi.

Kniha rovněž láká na originální bonusový materiál. Ten sestává z vysvětlení pravidel hry, jejíž název zní "Krvavé koleno", která, ač se podle názvu nezdá, se hraje s dětmi a možná zaujme i vás. Dále vám autorka odhalí recept na "nejlepší vanilkové rohlíčky na světě", který se v rodině předává z generace na generaci a "Fandovu rybí polévku", což je zase tajný manželův recept, který autorce prozradil pod menším nátlakem. A abych všechno neprozradila, tak o dalším bonusovém materiálu se dočtete v knize.

Pokud jste fanoušky Lucie Nachtigallové a líbil se vám první díl, neotálejte s koupí druhého dílu. Budete se smát od začátku až do konce. Pokud vám ale Facebook nic neříká nebo na něj máte dokonce alergii, kniha pro nás určená není.

Deník fejsbukové matky pokračuje Deník fejsbukové matky pokračuje Lucie Nachtigallová

Specifický smysl pro humor, sebeironie a další stovky vtipných příběhů mámy od tří dětí, kterou jste mohli poznat už v prvním díle Deníku fejsbukové matky, tlačí na naši bránici snad s ještě větší silou než předtím. Peripetie, kt... více