Čaj, čokoláda, deka a tahle kniha

recenze

Hledání vytouženého dne (2015) / Bolkonská
Hledání vytouženého dne

To je všechno, co potřebujete k vytvoření dokonalého programu na večer, dámy! O zbytek se postará Slade Montgomery a na to jen tak rychle nezapomenete.

„Mám rád potěšení. Mám rád sex. Preferuji ženy, které si umí říct o to, co chtějí, takže pak jim to mohu dát tak, jak to mají rády. Protože nejsladší zvuk v mém životě je ženský hlas křičící moje jméno.“

Nevím, co mi přijde šílenější – že jsem po této knížce vůbec sáhla, nebo že jsem ji dočetla. Každopádně je skvělá. Do puntíku splňuje všechna očekávání s tímto žánrem spojená a má něco navíc. To nepojmenovatelné kouzlo, které prostě ze čtení udělá zážitek.

Je pravda, že nemám moc s čím srovnávat, tímto žánrem se zas tak moc nezabývám, ale já prostě vím, když mám před sebou dobře udělanou práci.

Jistá si asi nejsem jenom tím, zda jsem se vždycky smála na místech, která opravdu byla humorně zamýšlena. Ale asi jo. Tři chlapi na hot józe, to vás prostě baví, a pak ta máma s jointem v kabelce, když překvapí hlavní dvojku ráno po sexu. Nebo ty rozhovory během dámské jízdy. Jak to, že já takové kámošky nemám?

Jinak jde v kostce o to, že se Kate Seymourová, majitelka seznamovací agentury, snaží najít vhodnou partnerku rozvodovému právníkovi jménem Slade Montgomery. Oba jsou samozřejmě strašně sexy a tvrdě bojují se vzájemnou přitažlivostí.

Svalnatý a hodně vysoký, určitě měl nejmíň sto devadesát centimetrů, s mohutnými rameny a pevnou hrudí jasně se rýsující pod bílou košilí. Svou chůzí ze všeho nejvíc připomínal plížení lovící šelmy. Toužila zabořit prsty do jeho nádherné neuspořádané žlutohnědé hřívy, zatímco pohled jeho zelených očí sliboval přišpendlit jakoukoli ženu ke zdi a dělat s ní opravdu hodně zajímavé věci. Ochutnat ji, přivést do varu, zanořit se hluboko bez omluvy nebo slitování.

Kate ovšem s klienty nespí, takže aférka nepřichází do úvahy. Krom toho je panna. Ovšem zkušená panna. Vysvětlování by bylo nad rámec recenze. Pokud chcete vědět, co to znamená, přečtěte si to.

Jasně, postupně si k sobě stejně najdou cestu. Slade dokonce přinese hračku pro Katina malého pejska mrzáčka. A Robert si s ní hraje, přestože doteď hračky vůbec nechtěl, jak je to možné? Asi je Slade ten pravý.

Vadil mi tam ten sex. Já to asi v knize až tak moc nepotřebuji. Nebo každopádně jsem spíš příznivcem uměleckého, decentního náznaku než těchhle permanentně vlhkých kalhotek a erekcí vzdouvajících džíny a co já vím co. Na druhé straně chápu, že to je asi polovina zábavy a přesně ten důvod, proč to čte tolik žen.

Na druhé straně, je tady ten vtip a spousta romantiky. A velmi jímavá vyznání lásky na konci. To, že mi tam málem slza ukápla, by se určitě dalo připsat i fázi měsíce, faktem zůstává, že tenhle román, to je ve svém žánru bezkonkurenčně skvělá práce. Královsky jsem se bavila. Ano, mozkové buňky nám odumírají a nové už se nevytvoří, ale špetka zábavy vás nezabije. Vřele doporučuji. Velmi vřele. Hot as hell.

Š.Ala
10.07.2015

Tak to je výzva. Už recenze mě pobavila. Asi nezbývá nic jiného než si knihu přečíst. Líbí se mi když se u knih za břicho popadám ;-).